SURÓWKA Z OGÓRKA
Doskonale wiem, że surówka z ogórka to temat rzeka. Niby prosta do zrobienia surówka z ogórka, nie zawsze wychodzi tak, jakbyśmy chcieli. No i nie ma się co dziwić! Podstawą surówki z ogórka, czyli takiej prostej domowej mizerii są ogórki i tu już zaczyna się wybór: gruntowe czy szklarniowe? Punkt drugi, to spór o obieranie, ponieważ cześć osób obiera ogórki ze skórki, inni wolą ją jednak pozostawić. Potem cebula i koperek, też bywają sporne. Mizeria zawiera ponadto śmietanę, jogurt lub kefir, oraz różne przyprawy. Ja do mizerii dodaję cukier, lubię, gdy jest słodka. Wybieram puder, żeby nie chrzęścił w zębach, ponieważ nie zawsze chce się on rozpuścić tak, jak ja bym tego chciała. No i zakwaszać, czy nie zakwaszać? Oto jest pytanie! Część moich znajomych woli mizerię słoną, ja jednak słodką. Jaki jest Twój przepis na surówkę z ogórka, czyli MIZERIĘ? Zobacz też inne moje przepisy z ogórkami!
Rozmowa z dzieckiem;
– jaką chcesz surówkę?
– mizerię ale tylko taką smaczną, a nie niesmaczną jak u cioci ….
No i weź tu człowieku zrób surówkę z ogórka smaczną a nie niesmaczną ;)
SURÓWKA Z OGÓRKA
SURÓWKA Z OGÓRKA – składniki:
- 2 ogórki węże szklarniowe lub kilka sporych ogórków gruntowych
- 200 ml śmietany, jogurtu zwierzęcego lub roślinnego. Można wybrać słodkie, naturalne lub kwaśne, zależnie od preferencji. Można również połączyć pół na pół jogurt lub śmietanę z majonezem.
- sól oraz czarny pieprz do smaku
- 2 łyżki koperku siekanego (ja dobie dokładam, jednak dzieciaki zawsze wolą bez kopru)
- 1 łyżka miodu, cukru pudru, syropu daktylowego, klonowego lub z agawy
- opcjonalnie sok z cytryny lub ocet do smaku
SURÓWKA Z OGÓRKA – przepis:
- Ogórki myję, cienko obieram i ścieram na talarki na tarce. Można również pokroić go w kostkę ewentualnie zetrzeć na wiórki.
- Koperek szatkuję drobno, ale odkładam do oddzielnej miski, nie łączę go z całą porcja surówki z ogórka.
- Wkładam do miski ogórki, solę i słodzę. Odstawiam na 10-15 minut. Gdy puszczą sok, dodaję śmietanę lub jogurt lub śmietanę, oraz szczyptę pieprzu. Mieszam dokładnie i przekładam do miseczek.
SURÓWKA przepisy
Surówka z pora klasyczna, pyszna, jedna z moich ulubionych!
Surówka z młodej kapusty to absolutna wiosenna klasyka słodka, chrupiąca i słodka.
Surówka z kalafiora chrupiąca, słodka i soczysta, wspaniale komponuje się z kotletami wegetariańskimi oraz mięsnymi.
Surówka z cukinii to jedna z tych surówek, do których się wraca w wielką przyjemnością. Latem potrafi z kromka chleba zastępować nam obiad. Zdrowo i surowo!
Surówka z kapusty kiszonej to całoroczna propozycja dla wszytskich osób lubiących surówki. Taka klasyka kuchni polskiej na co dzień.
Surówka z białej kapusty dość lekka u nas występuje często w towarzystwie dań z grilla. Ewidentnie kojarzy mi się z latem!
Surówka z kapusty pekińskiej to jedne z przepisów, który zaczerpnęłam z kuchni mojej mamy. Uwielbiamy tą surówkę i z wielką przyjemnością stawiam ją na stole. Jakoś tak się składa, że bez względu na to ile jej przygotuję, zawsze znika.
Surówka z ogórków małosolnych to smak wiosny i lata. Z koperkiem i cebulą, cudo, no po prostu cudo!
Surówka z ogórka – Mizeria to absolutna klasyka kuchni polskiej. Oczywiście jak zawsze jest kilka szkół jej przyrządzania. Czasami z jogurtem, ze śmietaną, z cukrem, bez cukru, majonezem lub koperkiem. Tu trzeba dobrać idealny smak do swoich upodobań.
Coleslaw lubię, po prostu ja lubię i już!
Surówka z pomidorów jesienią i późnym latem smakuje najlepiej, gdy połączy się kilka gatunków pomidorów w jednej misce. Oliwa, ocet, sól, pieprz oraz cebula nic więcej do szczęścia nie potrzeba.
Surówka z kapusty lekka, soczysta i świeża. Idealna, no po prostu idealna i już!
Surówka z marchewki to jedna z klasyczniejszych surówek do obiadu. Chyba każdy zna to połączenie smakowe: soczysta marchewka, słodkie jabłko i delikatne przyprawy. Nie jedno pokolenie się na niej wychowało.
Chrupiąca surówka z brokuła jest dobrym pomysłem dla wszytskich osób, które chcą jeść więcej surowych warzyw i owoców w codziennej diecie. Wprowadzenie a surowo brokuła do dań pozwala na ponowne odkrycie jego smaku w zupełnie innych barwach. Ja bardzo lubię, napisze od razu, żeby nie było :D
Surówka z papryką, soczysta, lekka, aromatyczna, łączy w sobie klasyczne smaki lata i jesieni. Można przemycić w niej wiele warzyw i owoców sezonowych oraz całorocznych.
Pyszna surówka z pomidorów jest jedna z tych, bez której nie wyobrażam sobie letniego obiadu. Nawet jesienią można kupić jeszcze aromatyczne malinowe pomidory, których smak przywodzi na myśl upalne lato. Piękne smaki i cudowne wspomnienia.
Surówka z botwiny jest jedna z tych, która zmieniła moje myślenie o warzywach liściastych. Mimo, że botwina traktowana jest często tylko jako element chłodniku, warto spojrzeć na nią szerzej i włączyć do menu w formie surówki.
Ponieważ jakiś czas temu pokazywałam wam przepis na kiszone buraki oraz na sok z buraków, dzisiaj przyszła pora na pokazanie dla odmiany surówki z takich buraków. Pyszna jest i zdrowa. Warto po nią sięgać dosłownie przez cały rok!
Lato proszę Państwa na talerzu to dla mnie surówka z pomidorów i ogórków. Do tego cebula, przyprawy, chętnie ostra papryka i mam jedzenie na cały dzień. Pyszności. Prosto i pysznie!
Ostatnio u mnie w domu surówka z papryki i pomidora przygotowywana jest już od śniadania. Porcja wody, soku, owoców, witamin, minerałów i elektrolitów. Jednym słowem Zdrowie na co dzień :D
Surówka z warzyw jest u mnie kombinacją najlepszych sezonowych i całorocznych smaków. Chrupiący kalafior, słodka marchewka, soczysta papryka i pomidorowy, pietruszka oraz jarmuż. Do tego nasiona i można wcinać od rana do nocy!
Smacznego!
Biżuteria napisał
Do ziemniaczków i kotleta pasuje idealnie, lubię ogórki.