SYFON DO ŚMIETANY
Ha, dzisiaj doszłam do wniosku, że pokażę syfon do bitej śmietany. Jeśli zastanawiasz się, czy syfon do śmietany może się przydać w domu, to odpowiedź jest dość prosta. Trzeba zacząć od tego, do czego może się przydać owa maszyneria. Jak sama nazwa wskazuje syfon do bitej śmietany robi przy pomocy nabojów N2O bitą śmietanę wprost z lodówki. Do tego dołączone do zestawu tylki sprawiają, że możesz także bez pomocy rękawa cukierniczego ozdobić każdy deser. Co więcej, nadaje się on do śmietany zwierzęcej a także roślinnej, a to dobra wiadomość dla osób będących na diecie wegańskiej lub unikających nabiału z przyczyn alergicznych. Tu pokaże w najbliższym czasie wiele fajnych propozycji!
Wracając do tematu, syfon do bitej śmietany możecie kupić w rozmiarze 500 ml lub 1 litra. Do tego co najmniej 2 marek i do tego w kilku kolorach. Syfon mały nabija się 1 nabojem, duży dwoma. I właściwie tyle. Generalnie obsługa go jest dziecinnie prosta. Należy wlać śmietanę 30% lub 36%, zamocować nabój, wstrząsnąć i już, psikać bitą śmietaną do woli! A właśnie, naboje kupuje się oddzielnie w różnej wielkości opakowaniach od 10 sztuk, przez 25, 50. Koszt syfonu to około 120 zł.
Co jest fajne w syfonie? Pomijać prostą obsługę, estetykę i funkcjonalność, można wstawić go do lodówki i używać, kiedy potrzeba :) Fajna opcja na imprezy!
SYFON DO ŚMIETANY
Dla mnie syfon do bitej śmietany to fajny i przydatny gadżet :) Jako spory minus tego modelu, który ja mam, to napiszę o zatykającej się dyszy do psikania, bywa, że zatka się na amen. No i dwa, coś co mnie doprowadza do sinej gorączki to czarne napisy, który ścierają się brudząc cały syfon podczas mycia w czarne plamy. Gdy tylko dotkniesz napisy tłustą ręką (a weź tego nie zrób myjąc syfon po wylaniu resztki śmietany) to obudowa wygląda jakby w popiół wpadła. Wtedy trzeba szybko myć płynem białą obudowę. Jedyna nadzieja, że zmyją się pod wpływam śmietany te napisy i przestaną kiedyś brudzić … to może i dysza przestanie się zatykać ;). Tyle z minusów. Następny syfon do śmietany kupię jakiś innej marki dla porównania. A tymczasem zapraszam na inne testy urządzeń AGD i do kuchni :)
SYFON DO ŚMIETANY
Sylwia napisał
Zastanawiam się nad zakupem syfonu, jednak nurtuje mnie jak zachowuje się śmietana której nie wykorzystaliśmy odrazu, a została w syfonie (w lodowce) po 2 dniach lub tez czy jeśli mam wkręcony nabój ale w syfonie tylko 250 ml śmietany (a nie maksymalnie 500 ml) czy mogę dolać np następnego dnia i wykorzystać nabój do końca? Czy jak już wkręca nabój to już nie mogę odkręcić syfonu?
Alicja napisał
Czy można wsypać cukier do syfonu i jaki🤔
Aga napisał
Olgo, mam dokładnie taki syfon od wczoraj. Pierwsza próba – śmietana 36% w syfonie ubita a nie chce się wydostać przez dyszę. Druga próba to samo. Trzecia próba ze śmietaną 30% i poszło, ale śmietana słabo się trzyma. Co zrobić? Czy to może być wina tej dyszy, o której wspominasz? Jakiej śmietany (%, producent) Ty używasz?
Katarzyna napisał
A mi nie wychodzi bita, tylko lejaca caly czas, nie wiem co robie zle… syfon schlodzony – smietana tez :/
Maja napisał
Witam, mam taki sam problem, kilkakrotnie używałam syfonu i niestety duża ilość śmietany zostaje w syfonie. Czy jest sposób by śmietana w całości była wykorzystana? Wykonuje wszystkie czynności zgodnie z instrukcją i dzieje się to bez względu na procent śmietany, może jakaś rada jest?