SYFON DO ŚMIETANY
Ha, dzisiaj doszłam do wniosku, że pokażę syfon do bitej śmietany. Jeśli zastanawiasz się, czy syfon do śmietany może się przydać w domu, to odpowiedź jest dość prosta. Trzeba zacząć od tego, do czego może się przydać owa maszyneria. Jak sama nazwa wskazuje syfon do bitej śmietany robi przy pomocy nabojów N2O bitą śmietanę wprost z lodówki. Do tego dołączone do zestawu tylki sprawiają, że możesz także bez pomocy rękawa cukierniczego ozdobić każdy deser. Co więcej, nadaje się on do śmietany zwierzęcej a także roślinnej, a to dobra wiadomość dla osób będących na diecie wegańskiej lub unikających nabiału z przyczyn alergicznych. Tu pokaże w najbliższym czasie wiele fajnych propozycji!
Wracając do tematu, syfon do bitej śmietany możecie kupić w rozmiarze 500 ml lub 1 litra. Do tego co najmniej 2 marek i do tego w kilku kolorach. Syfon mały nabija się 1 nabojem, duży dwoma. I właściwie tyle. Generalnie obsługa go jest dziecinnie prosta. Należy wlać śmietanę 30% lub 36%, zamocować nabój, wstrząsnąć i już, psikać bitą śmietaną do woli! A właśnie, naboje kupuje się oddzielnie w różnej wielkości opakowaniach od 10 sztuk, przez 25, 50. Koszt syfonu to około 120 zł.
Co jest fajne w syfonie? Pomijać prostą obsługę, estetykę i funkcjonalność, można wstawić go do lodówki i używać, kiedy potrzeba :) Fajna opcja na imprezy!
SYFON DO ŚMIETANY
Dla mnie syfon do bitej śmietany to fajny i przydatny gadżet :) Jako spory minus tego modelu, który ja mam, to napiszę o zatykającej się dyszy do psikania, bywa, że zatka się na amen. No i dwa, coś co mnie doprowadza do sinej gorączki to czarne napisy, który ścierają się brudząc cały syfon podczas mycia w czarne plamy. Gdy tylko dotkniesz napisy tłustą ręką (a weź tego nie zrób myjąc syfon po wylaniu resztki śmietany) to obudowa wygląda jakby w popiół wpadła. Wtedy trzeba szybko myć płynem białą obudowę. Jedyna nadzieja, że zmyją się pod wpływam śmietany te napisy i przestaną kiedyś brudzić … to może i dysza przestanie się zatykać ;). Tyle z minusów. Następny syfon do śmietany kupię jakiś innej marki dla porównania. A tymczasem zapraszam na inne testy urządzeń AGD i do kuchni :)
SYFON DO ŚMIETANY
Olga Smile napisał
Mariusz – nie wiem, u nas jest normalna lekka i puchata – taka powinna być. Ubijana w misce jest inna.
Anonim napisał
A może kupił Pan syfon do wody gazowanej? Nie mam porównania, ale tylko to mi przyszło do głowy.
ja napisał
naboje były srebne czy złote?
Olga Smile napisał
ja – ja mam srebrne.
Siwa75 napisał
Olga, spróbuj zmyć te napisy zmywaczem do paznokci , delikatnym bezacetonowym, pozdrawiam :-)
Olga Smile napisał
Siwa75 – ooooo dziekuję!
Henryka napisał
Pani Olgo – mam syfon Hendi- jaką najlepiej kupić śmietanę żeby wyszła gęsta i nie rozpuszczała się na gorącej kawie… chodzi mi o producenta śmietany i zawartość tłuszczu- i czy trzeba śmietane schlodzić najpierw – pozdrawiam
Violetta napisał
Witaj Olgi. Mam w planach kupienie syfonu. Ale mam wątpliwości. Czy masz może jakieś doświadczenie z ubijaniem w nim mleka roślinnego? Pozdrawiam.Viols
Olga Smile napisał
Violetta – słabo idzie, lepiej mikser i trzepaczka :)
Ania Miklas-Polak napisał
Mam ten sam syfon ale nigdy sie nie zatkał ani też napisy nie schodzą myślę że to kwestia partii. Smietana zawsze zschładzan conajmnie 24h w lodówce a syfon przed napełnieniem wstawiam na pol godziny do lodówki lub na 10 min do zamrażarki. smietana zawsze 36% obojetne jakies firmy wszystkie sie ubijaja. naboje zawsze mialam firmy hendi ale ostatnio kupilam firmy ISI, sa w kolorze różowym ale to równiez gaz N2O. są większe, tzn w naboju jest troche wiecej gazu (w hendi 7,8g a w ISI 8,4g) Wydaje mi sie że śmietana troche lepiej ubita wychodzi. Zanim zakręce nabój wstrzasam mocno schlodzonym syfonem juz ze smietana w sordku okolo minuty. Pani Olgo chcialaym prosic o jakies wskazówki na zrobienie musów czy pianek owocowych w syfonie. Widzialam pare przepisow online ale nic szczególnego. Czy przygotowywala Pani w syfonie cos innego niz tylko smietanę?