zdjęcie: Wyciskarka do soków Hurom HG 2G
autor zdjęcia i opisu: Olga Smile www.OlgaSmile.com
Wyciskarka do soków Hurom HG 2G drugiej generacji w kolorze czekolada jest moją najnowszą pionową wyciskarką do soków. Kupiłam ją z przyjemnością, ponieważ chciałam przetestować i pokazać wam ten dokładnie najnowszy model marki Hurom. To model z innowacyjnym system wyciskania, wolniejszymi obrotami, większym uzyskiem soku od poprzednich modeli, wałkiem ślimakowym z dwoma skrzydełkami, nową misą z regulacją wylotu pulpy, pojemnikiem na sok z przykrywką, wieszakiem na akcesoria oraz dwoma sitami z ULTEMU w zestawie. Ponadto, nie wiem czy wiecie, ale właśnie Hurom jest pionierem w stworzeniu wyciskarki pionowej. Zrobił to, jako pierwszy i ciągle udoskonala swoje produkty, czego efektem jest model HG 2G.
Z wyciskarki wolnoobrotowej uzyskuje się sok poprzez zgniatanie, a nie ścieranie. Jest on bardzo klarowny, mniej natleniony i zawiera dużo aminokwasów, witamin i minerałów potrzebnych dla zdrowia każdego człowieka. Dlatego właśnie warto go pić codziennie! Moda na spożywanie zdrowych, świeżo wyciśniętych soków weszła do Polski z impetem. I dobrze, bardzo dobrze! Aż muszę powiedzieć: na zdrowie moi mili!
zdjęcie: Wyciskarka do soków Hurom HG 2G
autor zdjęcia i opisu: Olga Smile www.OlgaSmile.com
Na stronie Hurom Polska czytamy „Składniki odżywcze z warzyw i owoców są wchłaniane cztery razy szybciej przez ludzki organizm, jeżeli spożywa się je w formie płynnej (sok), a nie stałej. Technologia wyciskania soku na wolnych obrotach (Slow Squeezing Technology, SST ™) to pierwsza technologia opracowana w celu delikatnego wyciskania soku ze składników bez ścierania, aby zachować naturalny smak i składniki odżywcze. Opatentowana przez Hurom technologia jest milowym krokiem wykonanym w stronę poprawy stanu zdrowia ludzi na całym świecie. W przeciwieństwie do mikserów i innych wyciskarek zastosowany przez Hurom wałek ślimakowy obraca się wolno, dzięki czemu nie wytwarza się ciepło podczas tarcia, co pozwala na wyciśnięcie soku z pestek i skórek owoców i warzyw dostarczając prawdziwy, naturalny smak i składniki odżywcze; wszystko, co może dać nam natura.”
Wygląd i elementy:
+ Wyciskarka do soków Hurom HG 2G waży 5,4 kg. Jest nieduża, poręczna i zgrabna. Dobrze się ja trzyma i łatwo przestawia, co dla wielu osób jest dość ważne. Poza tym ma dużo możliwości, ale po kolei ;)
+ Korpus wyciskarki do soków Hurom HG 2G wykonany jest ze stali nierdzewnej. Wygląda bardzo elegancko i dostojnie. Wyciskarka dostępna jest w trzech wariantach kolorystycznych: czerwone wino, czekolada oraz srebrny.
Poniższe zdjęcie trzech wersji kolorystycznych wyciskarek HUROM HG 2G udostępnione zostały dzięki uprzejmości sklepu PureGreen.pl
+ Smukła sylwetka i zgrabna linia korpusu zewnętrznego wyciskarki do soków Hurom HG 2G pięknie się prezentuje i sprawia wrażenie bardzo nowoczesnej. Dodatkowo modele w stali nazywane są modelami PREMIUM ze względu na materiał, z jakiego wykonane są obudowy. Warto wspomnieć, że w ofercie tej marki, są też inne równie ładne typy obudowy.
+ Podajnik można montować na dwa sposoby, co pozwala na dostosowanie urządzenia, do swoich preferencji wizualnych.
+ Wyciskarka do soków Hurom HG 2G dysponuje silnikiem o mocy 150W. Cichym i sprawnym w użytkowaniu. Dostosowany do technologii małych prędkości, (Slow Squeezing Technology) o której wspomniałam wcześniej.
+ Wałek ślimakowy wyciskarki do soków Hurom HG 2G jest bardzo wytrzymały i twardy. Wałek ślimakowy wykonany został z tworzywa ULTEM. Odporny na ścieranie i zgniatanie. Ma nowy kształt w porównaniu z modelem 1G oraz dwa skrzydełka, które wpasowują się w sito. Zaprojektowany został z podwójnymi łopatkami. To zupełnie nowa konstrukcja wałka. Porusza się on z wyjątkowo wolną prędkością, zaledwie 43 obr./min. To rekordowo wolno!
+ W zestawie znajdują się dwa sita (tworzywo Ultem, bez BPA). Jedno o drobnych oczkach do soków klarownych i drugie sito o większych oczkach do gęstszych soków z większą zawartością błonnika.
+ Plastikowa misa o pojemności 450 ml wykonana jest z materiału Tritan BPA free. Zawsze zwracajcie uwagę, czy materiał jest BPA free, czyli wolny od substancji bisfenol A, to ważne dla was i członków waszej rodziny!
+ Wyciskarka posiada w zestawie pojemnik na pulpę oraz pojemnik na sok z przykrywką, to kolejna nowość.
+ Dysza wsadowa oraz popychak jest czarny, nie farbuje od owoców, za to misa na sok przeźroczysta, dzięki czemu można obserwować oszałamiające wprost kolory wyciśniętego soku.
+ Dysza wsadowa ma średnicę 50 x 38 (komora wsadowa 70×35) mm.
+ Miska wyciskarki wyposażona jest w manetkę pozwalająca na kontrolę wielości wylotu pulpy, co przekłada się bezpośrednio na jej suchość, a co za tym idzie również konsystencję uzyskanego soku. Jest to bardzo wygodne, ponieważ dzięki tej funkcji możemy sami decydować jaki sok chcemy pić. W pozycji otwartej, pulpa wydostaje się łatwiej i jest delikatniej wyciskana, dzięki czemu sok jest klarowny. Jeśli natomiast zamkniemy manetkę to sok będzie gęstszy.
+ Dzięki korkowi niekapkowi sok zostaje w misce. Ta technologia wyciskania soku pozwala na zebranie go w misce wyciskarki i zlanie do szklanek gdy jest gotowy. Sok nie wydostaje się z miski bez naszej zgody.
+ Mój mąż zwrócił uwagę na wyjątkowo estetyczny włącznik :) wyciskarki do soków Hurom HG 2G, dla mnie jest to mniej ważny element, ale skoro jest warty wspomnienia, to wspomnę :)
+ Dodać muszę jeszcze, że wałek wyciskarki może kręcić się do przodu i do tyłu. Są trzy położenia przełącznika: Forward, Off, Reverse. Gdy urządzenie zatrzymuje się podczas wyciskania soku z powodu nadmiaru warzyw to należy nacisnąć i przytrzymać przycisk wstecz [rev].
+ Urządzenie ma 10-letnią gwarancję na silnik. Ważne jest, że części są w ciągłej sprzedaży w serwisie Hurom w Polsce.
+ Marka HUROM jest zdobywcą wielu nagród i właścicielem patentów więcej do poczytania znajdziecie na tej stronie.
Gdy kupujecie wyciskarkę w zestawie w pudełku znajdują się:
zdjęcie: Wyciskarka do soków Hurom HG 2G
autor zdjęcia i opisu: Olga Smile www.OlgaSmile.com
• Silnik/korpus
• Pokrywa czarna z otworem wsadowym, tacką i zatyczkę otworu wsadowego
• Popychacz
• Wałek/śruba z ULTEM’u
• Misę
• Szczotki
• Sito z ultemu z małymi otworami
• Sito z ultemu z dużymi otworami
• Pojemnik na odpadu (pulpę)
• Pojemnik na sok z przykrywką
• Dwie szczotki do czyszczenia
• Stojak do suszenia
• Instrukcja obsługi, która jest bardzo czytelna i przystępnie napisana z ilustracjami krok, po kroku i ilustracjami!
• Książkę z przepisami w języku angielskim i polskim
+ Jeśli zabraknie komuś pomysłów na ciekawe kombinacje soków, zawsze można korzystać z propozycji zawartych w podręczniku Hurom. Oddzielnie muszę pochwalić tą książkę, pt.: „Podręcznik z przepisami Hurom”. Jest ładnie wydany, na kolorowym, miłym w dotyku papierze z pięknymi zdjęciami, ilustracjami i ciekawymi opisami. Każdy znajdzie w podręczniku coś dla siebie. Są przepisy na soki, mleka smakowe oraz roślinne, tofu, ketchup, syropy, lody galaretki oraz dżemy.
Dodatkowo książkę można obejrzeć online na tej stronie: sklep.puregreen.pl
Użytkowość:
+ Wyciskarka do soków Hurom HG 2G jest nowoczesną wolnoobrotową wyciskarką pionową z cichą pracą.
+ Oznaczenia na urządzeniu sprawiają, że jej złożenie i rozłożenie nie stanowi żadnego problemu.
+ Użytkowanie wyciskarki do soków Hurom HG 2G jest przyjemne i proste. Efekty bardzo smaczne. Cała rodzina cieszy się i czeka na codzienny sok. Muszę też napisać, że przy wyciskaniu soków pomagają wszyscy. A nagrodą są esencjonalne w smaku, słodkie i aromatyczne soki i cudowne wprost ich kolory. Aż zdjęcia chce się robić ;)
zdjęcie: Wyciskarka do soków Hurom HG 2G
autor zdjęcia i opisu: Olga Smile www.OlgaSmile.com
+ Rozkładanie, składanie, mycie jest bardzo proste. Nie stwarza problemów, nie zajmuje dużej ilości czasu. Wystarczy opłukać, przepłukać, przetrzeć szczotką i gotowe. Mokre elementy powiesić na wieszaku i poczekać aż wyschną. Ten prosty wieszak stanowi duże ułatwienie, ponieważ nie trzeba rozkładać elementów po całej kuchni aby wysuszyły się przed ponownym złożeniem.
+ Świetną funkcję stanowi funkcja przepłukiwania sita i pojemnika. Po wylaniu soku, zamyka się powtórnie korek niekapek, wlewa szklankę wody i pozwala wyciskarce pracować jeszcze przez 30 sekund. Brudną wodę z pozostałościami soku wystarczy zlać do pojemnika i przystąpić do ponownego wyciskania w innej kombinacji smakowej.
+ Wyciskarka do soków Hurom HG 2G fantastycznie poradziła sobie z efektywnym wyciśnięciem soku z winogron. Z wielkiej kiści fioletowych winogron uzyskałam 400 ml soku i tylko dwie płaskie łyżki skórek i pestek. Byłam pod wielki wrażeniem suchości pulpy.
Poniżej widzicie pomarańczowy sok to mandarynki z marchwią i trawą cytrynową. Mandarynki miały dosłownie dziesiątki pestek, co nie przeszkodziło wyciskarce w pracy.
zdjęcie: Wyciskarka do soków Hurom HG 2G
autor zdjęcia i opisu: Olga Smile www.OlgaSmile.com
zdjęcie: Wyciskarka do soków Hurom HG 2G
autor zdjęcia i opisu: Olga Smile www.OlgaSmile.com
+ Do zestawu dołączone są dwa pojemniki na pulpę i sok. Z czego ten na sok posiada dodatkowo pokrywkę, więc można go łatwo schować do lodówki lub zostawić na blacie bez zapraszania stada muszek owocówek. Z tych plastikowych pojemników łatwo zmywa się kolory warzyw, nie pozostawiając śladu po burakach, marchwi lub dyni.
+ Pisałam już wcześniej o zatyczce, ale tym razem również to zrobię. Świetnie sprawdza się ona podczas robienia soków z mieszanych składników, chroni przed wypływaniem soku i nic nie trzeba pod nią podstawiać, wystarczy otworzyć, wtedy sok wypłynie wprost do szklanki.
Poniżej widzicie zielony sok to kwintesencja świeżości, ogórek, seler naciowy, mięta i imbir, cudowne smakowo połączenie, rześkie, lekkie i zdrowe:
zdjęcie: Wyciskarka do soków Hurom HG 2G
autor zdjęcia i opisu: Olga Smile www.OlgaSmile.com
zdjęcie: Wyciskarka do soków Hurom HG 2G
autor zdjęcia i opisu: Olga Smile www.OlgaSmile.com
Do wyciskania trzeba przygotować owoce i warzywa tak, aby przeszły przez dyszę i mogły łatwo ulec rozdrobnieniu i dać jak najwięcej pełnowartościowego soku. Zasada jest taka:
– Owoce o twardej skórze jak arbuzy, melon, pomarańcz i grapefruit trzeba obrać ze skórki i pokroić na odpowiednie kawałki.
– Składniki, które wymagają oddzielenia miąższu tak jak granaty trzeba obrać ze skóry i wyłuskać nasiona, z których następnie wycisnąć sok. W przypadku winogrona należy oderwać je z szypułek i wkładać do dyszy wyciskarki pojedynczo.
– Warzywa o twardych łodygach pokroić na paski o długości 3 cm.
– Jabłko, gruszkę, kiwi można wyciskać w całości, bez obierania ze skórki i wyjmowania pestek. Wystarczy podzielić owoce na odpowiedniej wielkości części.
– Warzywa korzeniowe jak marchew, pasternak, pietruszkę trzeba podzielić na paski o wielkości palca.
– Liście i łodygi natki pietruszki czy trawy pszenicznej wkładać razem w niedużych pęczkach.
– Owoce z pestkami jak śliwki, wiśnie i czereśnie, trzeba najpierw wydrylować, usunąć pestki.
+ Wyciskarka do soków Hurom HG 2G bezproblemowo i bez wysiłku pobiera składniki z dyszy wsadowej, nie trzeba ich popychać. Można kroić warzywa na bieżąco w trakcie wyciskania, co skraca czas przygotowania i wyciskania soku.
Minusy:
– Wyciskarka do soków Hurom HG 2G jednorazowo może działać nie dłużej niż 30 minut. Potem musi odpocząć według instrukcji 5 minut, aby zacząć pracę ponownie.
– Ma dość sporo pojedynczych elementów do mycia i o wszystkich trzeba pamiętać, idzie to jednak łatwo i sprawnie.
– Gdy urządzenie zatrzymuje się podczas wyciskania soku z powodu nadmiaru warzyw to należy nacisnąć i przytrzymać przycisk wstecz [rev]. Jest to związane z technologią wyciskania soku na wolnych obrotach, aby wyciskać, a nie ścierać i rozgrzewać pulpę.
Głośność:
+ Wyciskarka do soków Hurom HG jest bardzo cicha, właściwie nie wydaje żadnych znaczących odgłosów, mruczy cicho i przyjemnie.
Przed użyciem:
– Trzeba przeczytać dokładnie instrukcję użytkowania, w której krok po kroku wyjaśnione są funkcję, możliwości i kolejne kroki postępowania!
– Elementów wyciskarki nie należy myć w zmywarce.
Poniżej, tak wygląda sok z winogron w misie:
zdjęcie: Wyciskarka do soków Hurom HG 2G
autor zdjęcia i opisu: Olga Smile www.OlgaSmile.com
zdjęcie: Wyciskarka do soków Hurom HG 2G
autor zdjęcia i opisu: Olga Smile www.OlgaSmile.com
Cena:
Wyciskarka do soków Hurom HG kosztuje: 2490 zł
Czy kupiłabym raz jeszcze?
TAK. Radzi sobie świetnie z pokrojonymi owocami i warzywami różnych gatunków. Wyposażona jest w manetkę pozwalająca na kontrolę wielości wylotu pulpy, dzięki czemu możemy sami decydować jaki sok chcemy pić. Klarowny (pozycja manetki otwarta) lub gęstszy sok (pozycja zamknięta). Całkowicie nowa technologia wyciskania pozwala na uzyskanie (w porównaniu z modelami G1 do 30%) więcej soku. Zawarte w zestawie takie elementy i akcesoria jak: wałek ślimakowy z dwoma skrzydłami, nowa misa ze wspomnianą regulacją wylotu pulpy, pojemnik na sok z przykrywką oraz wieszak na akcesoria i dwa sita z ULTEMU, sprawiają, że jest to wszechstronna wyciskarka do soków ułatwiająca codzienne przygotowywanie pysznych i zdrowych soków.
Patenty i nagrody Hurom: Marka Hurom jest zdobywcą wielu nagród i właścicielem patentów, jeśli macie ochotę poczytajcie na tej stronie. Dziękuję za udostępnienie zdjęć sklepowi PureGreen.pl
Olga Smile napisał
Lijalo – bardzo mi miło :) Na dzień dzisiejszy nie mam w planie Green Star, mówisz, że warto ją sprawdzić i opisać?
Mike napisał
Porównuje Kuvingsa i Hurom. Wygląda na to że Kuvingsa łatwiej się myje i można wrzucić całe owoce do Kuvingsa. Poza tym nie różnią się niczym. No i Kuvings ma większa moc. To jest też jak dal mnie plus.
Napiszcie jakieś minusy na Kuvingsa, bo zamierzam go kupić, a nie mogę sam znaleźć w porównaniu z innymi.
Olga Smile napisał
Mike – https://www.olgasmile.com/wyciskarka-do-sokow-kuvings-big-mouth-b6000.html
Lijalo napisał
Przepraszam, że tak długo nie odpowiadałam, mam trojkę malych dzieci i aktualnie trochę grypujemy :/
Napisalam o Green Star Elite, bo byla to pierwsza wyciskarka jaka zobaczylam jakies dwa-trzy lata temu i o ktorej zamarzylam, poźniej wyszperałam, ze są jeszcze inne :) Z tego co wiem, różni się tym, że opatentowane wałki są w części, która styka się z sokiem pokryte ceramiką, a we wnętrzu ich znajduje się magnetyzer, który ponoć zwiększa ilość aktywnych enzymów w soku. Jednak ponoć nie zostało to udowodnione naukowo, także nie wiem co o tym sądzić.
Można przy jej pomocy przygotować również makaron. Jej cena jednak, ok 2350zł , sprawia, że jeszcze nie jestem jej posiadaczką i zastanawiam się nad tanszymi trochę modelami. Czy warto wydać tyle pieniędzy? Na pewno zalezy mi na efektywnym wyciskaniu warzyw twardych i ziół oraz na łatwej obsłudze, bo przy trojce dzieci kto ma czas na chlapanie się w zlewie ;) Wpadła mi też w oko wyciskarka Sana, a może Oscar?
Olga Smile napisał
Lijalo – o Oskarze pisałam tu https://www.olgasmile.com/wyciskarka-do-sokow-oscar-da-1000.html
Lijalo napisał
Tak wiem, dlatego go dostrzegłam :) Czekam na kolejne opisy z niecierpliwoscia, gdyz ciekawa jestem jaki okaze się stosunek ceny do jakosci, skoro nastepne beda o wiele drozsze.. spodziewam sie wyciskarki Angel.. ? Pozdrawiam ide poszperac za pomyslem na obiad :)
Ada napisał
Pani Olgo, czegoś tu nie rozumiem. Najpierw podchodzi Pani bardzo sceptycznie do wyciskarek (że nie wierzy Pani w to co o nich piszą, że to tylko czysta teoria, marketingowy bełkot, że oddała Pani mamie, bo nie spełniała oczekiwań-za dużo krojenia), przeczytałam o tym w Pani komentarzach pod przepisem na sok z buraków z sokowirówki. A jakiś czas później robi Pani recenzje o wyciskarkach, przedstawiając je w samych superlatywach. Chcę kupić Huroma lub kuvingsa, bardzo dużo o nich czytałam, byłam w sklepie oglądałam, testowałam, ale może informacje o wyciskarkach są wyssane z palca, może lepiej kupić po prostu sokowirówkę? Po tym co przeczytałam, zgłupiałam i nie wiem w co wierzyć.
Olga Smile napisał
Ada – oj tak, podchodziłam sceptycznie do używania wyciskarek i to bardzo ale tak było kiedyś po doświadczeniach z wyciskarką, która wylądowała u mamy :) Pierwszą wyciskarkę pionową, kupioną ponad 8 lat temu, po kilku tygodniach oddałam mamie z hukiem. Stoi u niej do dziś i się kurzy :) Jest słaba, ledwo działa i musi się człek naszarpać, jak chce sok. Przez kilka lat zmieniły się modele i żeby samej sobie coś udowodnić i sprawdzić czy one działają doszło do tego, że mam w tej chwili w domu 6 wyciskarek :) Każda inna, każda ma swoje zalety i wady, każda jest świetna na swój sposób. Sokowirówki mam dwie wliczając moją pierwszą z mojego rocznika ;) Mam też wyciskarki do samych cytrusów. Do wyboru do koloru. Jak zacznie się używać, to nie chce się przestać! Sok z wyciskarki nie ma sobie równych w smaku, no chyba że gęsty z blendera wysokoobrotowego ale to zupełnie inna bajka. Nadal nie znalazłam żadnych badań wskazujących na większą zdrowotność soku z wyciskarki kontra z sokowirówki. Ani żadnych potwierdzonych badań. Wiem już jednak z autopsji, że smak się różni i nie rozwarstwiają się soki z wyciskarek. Pokażę wszytskie posiadane wyciskarki a nawet tą starą wyciskarkę mamy też będę pokazywała, bo to był chyba pierwszy dostępny w Polsce model wyciskarki, prehistoryczny prawie jak na sprzęt ;) :)
I która się bardziej podoba – Hurom czy Kuvings?
Ada napisał
Witam Pani Olgo, dziękuję za odpowiedź:). Po otrzymaniu wyczerpujących informacji przedstawiciela w sklepie, wybrałam Huroma, choć jechałam z zamiarem kupienia Kuvingsa.
Olga Smile napisał
Ada – super, niech się dobrze sprawuje! Jesteś zadowolona, jaki kolor wyciskarki Pani wybrała?