Wyciskarka do soków KUVINGS B6000
autor zdjęcia i opisu: Olga Smile www.OlgaSmile.com
Wyciskarka do soków KUVINGS Whole Slow Juicer Big Mouth B6000 w kolorze srebrnym pojawiła się w moim domu dwa tygodnie temu. Z wielką ciekawością zabrałam się do jej testowania i codziennego użytkowania. Gdy szukałam dla siebie wyciskarki, pamiętam różne opinie i komentarze odnoszące się do tej marki, które podsycały jeszcze moją wrodzoną ciekawość i chęć spróbowania, jak ona naprawdę pracuje. Zdecydowałam się, kupiłam i oto jest. Faktura stanowi podstawę gwarancji, a KUVINGS gwarancję ma długą, bowiem dziesięcioletnią i to na całe urządzenie i wszystkie elementy!
Cechą rozpoznawalną dla KUVINGS jest bardzo szeroki wlot, wpust owoców, co pozwala na podawanie na przykład całych jabłek lub całej marchwi. To mnie fascynowało, jak wyciskarka sobie poradzi, jak to się dzieje, że sama rozdrabnia jabłko i czy trzeba mocno popychać.
Dodatkowo KUVINGS otrzymał nagrodę Laur Konsumenta w kategorii Odkrycie Roku 2014, to kolejny powód, dla którego musiałam ją mieć!
Wyciskarka do soków KUVINGS B6000
autor zdjęcia i opisu: Olga Smile www.OlgaSmile.com
Wygląd i elementy:
+ Wyciskarka do soków KUVINGS Whole Slow Juicer Big Mouth B6000 jest dość ciężka, co mnie bardzo pozytywnie zdziwiło. Jej waga 7 kg sprawia, że jest stabilna i „pewna” w użytkowaniu. To kawał dobrego sprzętu.
+ KUVINGS Big Mouth B6000 jest ładna, estetyczna, miła w dotyku, dobrze wykonana i świetnie oznaczona, dzięki czemu prosto się ją składa i rozkłada.
+ Big Mouth czyli szeroki otwór do podawania całych owoców ma średnicę aż 7,5 centymetra! Ta część wyciskarki interesowała mnie najbardziej i intrygowała jednocześnie. Okazał się on bardzo wygodny i praktyczny. Bez problemu przyjmuje mniejsze jabłka w całości, co jest dużym ułatwieniem.
Wyciskarka do soków KUVINGS B6000
autor zdjęcia i opisu: Olga Smile www.OlgaSmile.com
+ Moc wyciskarki pionowej KUVINGS B6000 to 240 W, dużo jak na wyciskarki! Mocny silnik, dobrze radzi sobie z twardymi warzywami, a tym bardziej miękkimi owocami. Bardzo pozytywne zaskoczenie! Zacytuję za sklepem WyciskarkiSokow.pl bo to ciekawe, że „najwyższej jakości wysokowydajny indukcyjny (bezszczotkowy) silnik jest produkowany w firmie, a nie przez podwykonawców. Jest to obecnie najmocniejszy silnik, jaki stosowany jest w wyciskarkach pionowych na świecie.”
+ Wyciskarka do soków KUVINGS B6000 ma ciężki i mocny wałek. Też się zdziwiłam, bo robi wrażenie! Jest gruby i trwały, pokryty tworzywem GE ULTEM, tak samo jak sito.
+ Miska, pojemniki na sok oraz części plastikowe wykonane są z materiału Tristan, który jest BPA free, czyli wolnego od bisfenolu A.
+ Ilość obrotów wałka wyciskającego to 60 obr./min. Przy tych parametrach, idzie mu świetnie, bowiem sok płynie wartkim strumieniem i dzieje się to szybko, to znaczy myślałam, że wolniej będzie pobierał owoce w technologii pionowej, a tu proszę, kolejne miłe zaskoczenie.
+ Urządzenie ma 10-letnią gwarancję na silnik i wszytskie elementy.
+ Do wyboru są trzy kolory wyciskarki do soków KUVINGS. Moja wyciskarka kuvings b6000 jest w kolorze srebrnym, co widać na zdjęciach. Jest jeszcze do wyboru biała, a dokładniej perłowa i burgund.
+ Dysza jest przeźroczysta, ale dość ciemna, mimo to widać jak przebiega proces pobierania i rozdrabniania. Ja zaglądałam z przyjemnością od góry, nie musząc zamykać jednego oka. Fascynujący proces :)
Wyciskarka do soków KUVINGS B6000
autor zdjęcia i opisu: Olga Smile www.OlgaSmile.com
+ Producentem KUVINGS Whole Slow Juicer Big Mouth B6000 jest NUC Electronics Co., Ltd. Wiodący producent małego sprzętu AGD. Firma ta powstała w 1978 roku i od tego czasu zajmuje się produkcją i wymyślaniem urządzeń prozdrowotnych, w tym właśnie wyciskarek do soków KUVINGS.
+ Obudowa KUVINGS jest plastikowa, łatwa do czyszczenia, trudna do zarysowania.
+ Sok wyciska się w niej inaczej, niż w wyciskarkach poziomych, zostaje w pojemniku, dzięki czemu można zmieszać sobie różne soki i wlać sok bezpośrednio do szklanki.
+ Wałek wyciskarki może kręcić się do przodu i do tyłu. Trzy położenia przełącznika Off, Reverse, Forward pozwalają na ewentualne cofnięcie wałka, jeśli wyciskarka zatrzymałaby się w trakcie pracy przez włożenie za dużej ilości owoców lub warzyw. Napisze od razu, że mi się to nie zdarzyło, a nie oszczędzam jej zbytnio. Radzi sobie chłopak (ten KUVINGS) dzielnie.
Wyciskarka do soków KUVINGS B6000
autor zdjęcia i opisu: Olga Smile www.OlgaSmile.com
+ Gdy kupujecie wyciskarkę w zestawie w pudełku znajdują się:
- Silnik/korpus
- Podajnik owoców (big mouth) zintegrowany z pokrywą bębna
- Pojemnik na sok o pojemności 400 ml
- Wałek/śruba z ULTEM’u
- Obrotowa obudowa sitka
- Popychacz obrotowy, ma taki ruch rotacyjny podczas wkładania
- Pojemnik na wyciśnięte części roślin (pulpę) oraz pojemnik na sok
- Dwie szczotki do czyszczenia
- Instrukcja obsługi bardzo czytelna i przystępnie napisana z ilustracjami krok, po kroku!
- Szczotka obrotowa samoczyszcząca sito (to ta zielona)
Dodatkowo możecie dokupić tak jak ja jeszcze:
- Sito do smoothie. Służy do przyrządzania gęstych koktajli, musów na bazie mleka, owoców i jogurtów.
- Mincer takie pudełko a właściwie sito pełne. Służy ono do robienia lodów z mrożonych owoców, jedzenia dla dzieci czy deserów. Co ciekawe znalazłam również informację na stronie sklepu WyciskarkiSokow.pl że „…również można, przy pomocy tej opcji przygotować masę na placki ziemniaczane, wrzucając jedynie obrane ziemniaki do wyciskarki…” Jeszcze nie próbowałam tego patentu ale spróbuję bo placki lubimy :)
+ W zestawie znajduje się książeczka, raczej powinnam ją nazwać książką z przepisami, ponieważ zawiera aż 110 stron różnych propozycji i przykładów zastosowań wszystkich sit (także tych stanowiących dodatkowe wyposażenie). Ładnie wydana z fajnymi i ciekawymi przepisami, począwszy od soków, deserów, koktajli na mlekach, zupach i puree skończywszy. Podoba mi się, ponieważ przepisy są do wykonania bez problemu i są prawdziwe, bez udziwnień. Ładne zdjęcia są dodatkowym jej atutem.
Wyciskarka do soków KUVINGS B6000
autor zdjęcia i opisu: Olga Smile www.OlgaSmile.com
Użytkowość:
+ Wyciskarka do soków KUVINGS Big Mouth B6000 jest wyciskarką pionową, wolnoobrotową o szerokiej dyszy, którą ja nazywam może niezbyt ładnie, ale gardłem. Jakoś mi tak pasuje ;) Łyka nawet bardzo duże kawałki owoców :D
+ Wyciskarka do soków KUVINGS Big Mouth B6000 daje wiele możliwości. Pomysły na smaczne soki, koktajle, desery, zupy, jedzenie dla dzieci czy mleka roślinne znajdziecie w książce. Możliwości kreacji nie ma właściwie końca i muszę przyznać, że KUVINGS za każdym razem stanął na wysokości zadania, bez marudzenia, czy narzekania.
Na potrzeby sesji zdjęciowej przygotowałam trzy koktajle, które polecił mi Pan Mariusz, mam nadzieję, że nie ma nic przeciwko, że z Wami też się nimi podzielę:
a) marchewka, jabłko i według odpowiedniej wielkości (własnych preferencji) plasterek świeżego imbiru (w sam raz na jesień).
b) do buraka doskonale pasuje plasterek limonki, lub generalnie owoce cytrusowe, chociaż można zrobić też tzw. „męski” soczek, w którym do buraka, poza np. jabłkiem, dodamy odrobinę papryczki chili;
c) bardzo prosty, ale i genialny w swej prostocie zarazem – szczególnie polecam wypróbować: garść lub dwie świeżych liści szpinaku + 2 pomarańcze – otrzymamy sok, który smakiem i wyglądem bardzo przypomina kiwi i takie też są odpowiedzi tych, których częstujemy tym soczkiem i nie widzieli oni, co było wyciskane.”
Wyciskarka do soków KUVINGS B6000
autor zdjęcia i opisu: Olga Smile www.OlgaSmile.com
+ Składanie i rozkładanie jest proste, tak samo jak mycie. Dzięki opcji płukania (bieżącego, prostego czyszczenia) nie trzeba myć po każdorazowym użyciu i rozkładać całej wyciskarki. Można to zrobić dopiero np. na wieczór, po wielokrotnym użyciu wyciskarki w ciągu dnia. Bałam się sita i tych setek małych dziurek, że spędzę wiele minut na szorowaniu i patrzeniu pod słońce, czy wszystko wyszło. Tu nie ma problemu, łatwo schodzi, wystarczy użyć załączonej w zestawie specjalnej zielonej szczotki, opłukać pod kranem i już gotowe. Banalnie proste!
+ Pomiędzy różnymi gatunkami soków można przemyć zbiornik na sok, sito i wałek w opcji bieżącego, prostego czyszczenia. Robi się to banalnie prosto, zamykając zatyczkę, wlewając minimum szklankę wody i pozwalając urządzeniu przez chwile działać. Resztki owoców, warzyw i smaków się wypłukują. Należy je zlać do pojemnika, wylać i można wyciskać dalej, bez mieszania się smaków ulubionych soków.
+ Z plastikowych pojemników, na odpady i na sok, łatwo zmywa się kolory warzyw, no i dodatkowo dziubek w pojemniku na sok pozwala na nalewanie do szklanek bez rozlewania!
+ Pisałam już wcześniej o zatyczce, ale tym razem również to zrobię. Świetnie sprawdza się ona podczas robienia soków z mieszanych składników, chroni przed wypływaniem soku w trakcie wyciskania i nic nie trzeba pod wylot podstawiać. Jak zbiornik napełni się, wystarczy otworzyć ją i sok wypłynie prosto do szklanki.
+ Do wyciskania trzeba przygotować składniki tak, aby uzysk soku był najłatwiejszy i najlepszy. Jabłka można wkładać całe, ponieważ ślimak sobie pobiera, rozdrabnia i wyciska sok a drugą dyszą wyciska miąższ. Mimo iż instrukcja przewiduje krojenie twardych warzyw na kawałki o szerokości 2,5 cm i długości ok. 15 cm to w ramach mojego domowego użytku ta wyciskarka do soku daje sobie radę z całą marchwią!
Generalnie zasada z instrukcji jest taka, że:
- składniki twarde i włókniste pokroić należy na kawałki o szerokości 2,5 cm i długości ok. 15 cm. Od importera wyciskarki dowiedziałam się, że: „instrukcja bazuje częściowo na poprzednim modelu, który miał wlot mały i stąd ta informacja o konieczności krojenia marchwi.” Ważne przy wyciskaniu soku z całych warzyw jest to, że uszczelka prostokątna przy wylocie pulpy powinna być wkładana do połowy, tak aby zostawić część wylotu pulpy otwartą, żeby odpady mogły wylatywać swobodnie. Uszczelka ta znajduje się od spodu misy na sok. Trzeba ją ustawić wcześniej, przed nałożeniem miski na silnik.
- włókniste liście i warzywa jak seler naciowy, jarmuż i kapustę należy pokroić na 2,5 cm kawałki, a w przypadku liści zwijać je w rulonik.
- nie wrzucać owoców z twardymi pestkami. Usunąć twarde pestki z owoców, takich jak na przykład morele, wiśnie, brzoskwinie, mango.
- wyciskarka KUVINGS ładnie pobiera składniki sama, zaciągając je do wnętrza wałka. Nie trzeba warzyw specjalnie wtłaczać, czy popychać. Zresztą nawet w instrukcji napisane jest, żeby popychacza używać tylko wtedy, gdy to jest konieczne. Popchnięcie natomiast jest konieczne, żeby całe jabłko przeszło przez plastikowy nóż znajdujący się wewnątrz głównego wpustu.
- Najlepiej wrzucić na przykład marchew, bez nadmiernego dopychania, poczekać aż marchew zostanie wciągnięta i dopiero po kilku sekundach wrzucić następną (jak wlot miski będzie już w miarę pusty), czyli nie dopycha się składników na siłę i nie wrzuca się po kilka na raz lub zbyt szybko.
Minusy:
– Wyciskarka do soków KUVINGS Big Mouth B6000 Jednorazowo może działać nie dłużej niż 30 minut. Potem musi odpocząć 30 minut, aby zacząć pracę ponownie.
– Ma dość sporo pojedynczych elementów do mycia i o wszystkich trzeba pamiętać, idzie to jednak łatwo i sprawnie. Ważne jest, że sito myje się łatwo, za pomocą specjalnej zielonej obrotowej szczotki, która jest załączona w zestawie, resztę elementów wystarczy wypłukać.
– Na obudowie była srebrna nalepka o tym, aby nie wkładać rąk do środka w czasie pracy wyciskarki. Zdjęłam ja delikatnie nożykiem, ale cały klej pozostał. Spociłam się lekko ze strachu, że mi tak zostanie, ale nie ma się czego bać, klej zszedł łatwo zmywaczem bezacetonowym do paznokci.
Wyciskarka do soków KUVINGS B6000
autor zdjęcia i opisu: Olga Smile www.OlgaSmile.com
Głośność:
+ Wyciskarka do soków KUVINGS Big Mouth B6000 jest bardzo cicha, nawet nie „skrzeczy” i nie „trzeszczy” jakoś specjalnie na suchych liściach szpinaku, kapusty czy korzeniu imbiru.
Przed użyciem:
Trzeba przeczytać dokładnie instrukcję! Jest to przyjemnie i dobrze zilustrowane, nie ziewa się przy niej i nie ma czasu na przyśniecie, ponieważ nie jest długa. Obsługa jest dziecinnie prosta.
– Elementów wyciskarki nie należy myć w zmywarce.
Cena:
Wyciskarka do soków KUVINGS Big Mouth B6000 kosztuje: 1990 zł
Koszt kompletu dwóch dodatkowych sit do smoothie oraz mincer’a to 190 zł
Wyciskarka do soków KUVINGS B6000
autor zdjęcia i opisu: Olga Smile www.OlgaSmile.com
Czy kupiłabym raz jeszcze?
TAK. Jak wiecie i możecie przeczytać, u mnie sprzęt nie ma łatwo, dużo gotuję i przyrządzam. Całe dnie siedzę w kuchni i na planie foto, mój mąż śmieje się czasami, że nasza lodówka to laboratorium alchemiczne, a nasza kuchnia to nawet więcej niż poligon doświadczalny. KUVINGS Whole Slow Juicer Big Mouth B6000 przebrnął przez niego bez szwanku.
Podziękowania: Dziękuję za użyczenie zdjęcia wyciskarek do soków KUVINGS Whole Slow Juicer Big Mouth B6000 w trzech kolorach na potrzeby mojego wpisu, z oznaczeniem Laur Konsumenta Odkrycie Roku 2014, sklepowi WyciskarkiSokow.pl
Olga Smile napisał
ewaba – „Czy oznacza to, że w Huronie mam płynną – łatwo dostępną regulację wylotu pulpy, a w Kuvingsie muszę ustawiać to poprzez uszczelkę jeszcze przed nałożeniem misy na silnik?” Tak dokładnie! W Hurom regulujesz wylot taką przekładnią. W Kuvingsie jeśli zachodzi potrzeba trzeba podnieść miskę i wysunąć trochę uszczelkę.
Gosia napisał
Witajcie, bardzo proszę o informację czy jest różnica w klarowności soku pomiędzy wyciskarką Kuvingsa a Huroma 2G. Czy Kuvings robi sok gęstszy z wyczuwalnymi drobinkami, a Hurom bardziej klarowny? Jest to dla mnie ważna informacja a nie mam możliwości przetestowania.
Tomek napisał
Kuvings produkuje gęstszy sok. Na youtube jest porownanie z huromem hh (chyba 1g, więc podejrzewam ze w porownaniu z 2g będzie podobnie). W teście kuvings wyprodukowal więcej puply z marchewki po przecedzeniu przez metalowe sitko.
Ale to nie jedt wada czy orobkem. Wszystko zalezy od preferencji, ja wolę klarowny sok bez drobinek i w czasie wyciskania kuvingsem mam podłożone metalowe sitko. Nadmiar pulpy wytrzepuje w zlewie. Zauważcie na filmikach-testach większość używa metalowego sitka. Moja żona z koleji woli gęstszy sok który zawiera więcej błonnika więc poprostu daje jej sok taki jak wychodzi z wyciskarki.
Faktem jest że brak płynnej regulacji wylotu pulpy jak w huromie to może być wada. Podnoszenie cięzkiego korpusu aby przestawić gumkę do prostych rzeczy nie należy. Ja i tak cały czas mam ustawione w optymalnej pozycji bo nie zauważylem dużej różnicy przy zmianie polożenia.
Jeżeli chodzi o wlot dla owoców i warzyw to nie jest to żaden chwyt marketingowy. Marchewka wchodzi cała, male jabłka też. Ten rozdzielacz wewnątrz jest po to aby nie wrzucić do młynka czegoś zbyt twardego co moglo by go uszkodzić (np mały twardy burak) reszta produktów która da sie przecisnąć przez ten rozdzjelacz (np małe jabłka, pomarańcze, gruszki, kiwi) można pakować w całości. Po za tym po rozdzieleniu wałek łatwiej pobiera produkt.
Jabkaa: Dla mnie najgorzej wyciskają się jabłka. Te większe bardziej dojrzałe miękkie, ziarniste w środku ale zarazem słodsze ktore trzeba przekroic bo się nie mieszczą. Z otworu bardziej wylatuje papka niż sok i po przecedzeniu przez sitko tego soku jest mało a dużo
zmarnkwanej papki (może dobrej dla bobasa) Dlatego też kupuje małe,mniej dojrzałe twardsze jabłka z których płynie sok a nie papka.
Marchewka: W sklepie wybieram na oko te chudsze które wrzucsn w całości. Nie wrzucamy jednej za drugą aby nie spowodować zatrzymania urządzenia. Zasada przy wszystkch produktach jest taka aby wrzucać w krótkich odstępach. Z marchewki wychodzi dużo soku. Ja dodatkowo przy marchewce stosuje metalowe sitko aby sok był klarowny.
Buraki: Buraki trzeba kroić w paski bo są twarde. Ale za to wychodzi dużo soku. Raczej tez stosuje sitko chociaż pulpy chyba mniej niż przy marchewce.
Seler naciowy: Wychodzi dużo soku. Oczywiście seler kroimu na kilkucentymetriwe kawałki bo jest włoknisty i może łatwo spowodować zapchanie się urządzenia. W biedronce można terazkupić sporą kiść po 2zl.
Owoce, cytrusy takie jak: pomarańcze, mandarynki, kiwi, cytryna, winogrona, obrany granat wyciskają się rewelacyjnie, płynie san soczek. Świetny sok też wychodzi z ananasa którego obieramy i kroimy w paski.
Oczywiście wyciskaĺem jeszcze szpinak, zielonego ogórka i wsystko fajnie idzie.
Odkąd kupilem kuvingsa to co dwa dni robię po 2 litry soku w zależności na co jest w sklepach promocja. Najczęściej marchew burak jabłko seler cytryna malutki kawaleczek imbiru w różnych. Czasami urozmaice jakimś egzotycznym owocem. Nigdy nie wychodzi taki sam smak :) Odkąd mamy wyciskarkę to owoce i warzywa idą chyba w tonach a kury od teściów też się cieszą ;).
Co do porównywania kuvingsa i huroma to myślę że urządzenia te są porownywalne w tej klasie ze swoimi wadami i zaletami. Ja wybrałem kuvingsa i jestem bardzo zadowolony. Nauczylem się go obsługiwać i wyczułem co, jak i w jakiej kolejności wrzucać.
Myślę że olga spokojnie może zrobić porównanie obu sprzętów ( chyba że jej zakupy są sponsorowane) Może np zrobic sok z 1kg marchewki i osobno z innych oroduktów i porównać ilości soków i pulpy w sitku.
Przy czym zaznaczam że pulpe można odcedzić sitkiem i w kuvingsie wychodzi bardzo klarowny sok.
Gosia napisał
Dziękuję Tomku za wyczerpujące informacje.
Ostatecznie wybrałam Kuvingsa – jednak zadecydowała długość i zakres gwarancji (10 lat na wszystkie elementy) oraz dodatkowe sitko do musów i jeszcze jedno do robienia lodów.
Muszę przyznać, że soki z tej wyciskarki w porównaniu do sokowirówki – to zupełnie inna bajka. Moje dzieci już nie kręcą nosem na rozdzielony sok z sokowirówki, chociaż trochę narzekają na pianę (która tworzy się podczas wyciskania np. jabłek). Ale sitko załatwia sprawę.
Wyciskarka spokojnie radzi sobie z całymi marchewkami (grubości poniżej 3 cm, grubsze przecinam na pół), pomarańczami, kiwi, sporymi kawałkami selera, pietruszkami, buraczkami (większe kroję na 2-3 części). Bardzo rzadko wyciskarka się zacina (np. na grubszych marchwiach) oraz sporadycznie używam popychacza. Jabłka kroję na pół, ponieważ pozwala to na kontrolę jakości owocu w środku – niestety mogą być zepsute w środku, co jest nie do zauważenia bez przekrojenia.
Jeśli chodzi o sprawność wyciskania jabłek rzeczywiście są trochę problematyczne – w sitku mieli się cały czas mus ze zmiażdżonych jabłek i muszę to „przepychać” marchewkami. Ale akurat dla mnie to nie problem, zawszę robię sok z marchwi z jabłkiem.
Mam pewne wątpliwości odnośnie wydajności wyciskarki przy wyciskaniu soku z cytrusów. O ile z marchwi, buraków, selera itp. pulpa jest praktycznie sucha – o tyle z cytrusów wychodzi bardzo wilgotna. Nie wiem czy popełniam jakiś błąd – czy ta wyciskarka tak po prostu wyciska. Będę wdzięczna za słowo komentarza – może Pani Olga ? Czy Hurom pozostawia bardziej suchą pulpę ?
I jeszcze jedno pytanie odnośnie przyrządzania lodów z mrożonych owoców (banany, maliny i inne) plus mrożone np. mleko. W instrukcji jest wyraźnie napisane, że mrożonki należy rozmrozić przed wrzuceniem do wyciskarki. Z kolei w książce z przepisami Kuvingsa owoce opisane są jako „zamrożone”.
Zastosowałam się do instrukcji i rozmroziłam lekko banany i maliny, a po wrzuceniu do Kuvingsa wyszła mi zimna maź owocowa – smaczne ale to nie lody.
Zastanawiam się czy to może polski dystrybutor „każe” rozmrażać mrożonki w obawie przed reklamacjami … Nie wiem. Proszę o Wasze sugestie czy można wrzucać mrożonki.
Beatka napisał
Dla mnie wyciskarka to podstawowe narzędzie kuchenne. To dar dla siebie samej i nie ma co tu oszczędzać, bo na zdrowiu oszczędzić się nie da. Czego nie wydasz teraz, wydasz u lekarzy i w aptece.
fanatyczka zdrowia napisał
Kupiłam i cieszę się jak dziecko :-)
brasia napisał
To świetna wyciskarka!
Olis napisał
Fajnie i rzeczowo opisane. Trafiłem przez przypadek, bo szukam porad na temat wyciskarki. Pozwolę sobie zadać pytanie, bo może znasz odpowiedź. Na co powinienem zwrócić szczególną uwagę przy zakupie? Dotarłem do strony wyciskarek, które opisujesz i na https://sklep.puregreen.pl/wyciskarki-do-sokow/wyciskarki-jednoslimakowe mam wybór. W tym problem, że duży a z tym sprzętem nie miałem nigdy do czynienia. Zwracać uwagę na szybkość siekania czy może grubość? Odpowiedź proszę, bo ma być to prezent walentynkowy :)
Olga Smile napisał
Olis – wszystko kwestia jakiej budową szukasz – pionowej czy poziomej. Jeśli już wiesz, jaką chcesz budowę, to kwestia druga to budżet, kwestia trzecia kolor, kwestia czwarta na jakich cechach urządzenia najbardziej Ci zależny. Trudny wybór. Z poziomych na tej stronie, które podałeś nie znam żadnej, zmam z poziomych na chwilę obecną Oscara https://www.olgasmile.com/wyciskarka-do-sokow-oscar-da-1000.html
gonia napisał
Mam dla mamy prezent :D