WYCISKARKA KUVINGS C9500 WHOLE SLOW JUICER
Hej, dzisiaj bohaterką naszego testu, jest wyciskarka KUVINGS C9500 Whole Slow Juicer. Dużo osób prosiło mnie o ten test i wiem, że czekało na ten dzień. Kilkanaście miesięcy temu, gdy zaczynała się moja przygoda z wyciskarkami i zaangażowałam się w wyciskanie soków na dobre, pokazywałam wam wyciskarkę wolnoobrotową Kuvings B6000. Teraz na rynku pojawił się nowy model marki Kuvings C9500. Chciałam pokazać go jeszcze w sierpniu, ale niestety nie wyrobiłam się z zakupem i testem, dlatego przełożyłam go na jesień i zimę. To dobry i ważny czas na soki ze świeżych warzyw i owoców, nawet kilka razy dziennie. W trakcie zimy owoce, warzywa, zioła i liście, które kupujemy są droższe niż latem, dlatego trzeba wycisnąć z nich sok do ostatniej kropelki. Zresztą doskonale wiecie, że soki są niezwykle ważne w codziennej diecie, ponieważ witaminy, minerały i enzymy z soku są znacznie lepiej i szybciej wchłaniane niż z całych pogryzionych owoców i warzyw. Dlatego też dzisiaj przyjrzymy się bliżej wyciskarce Kuvings C9500 Whole Slow Juicer. Wybrałam kolor bordowy, taki energetyczny!
Wyciskarka Kuvings B6000 i C9500 Whole Slow Juicer porównanie
Żeby nie być gołosłowną pokazuję oba posiadane przeze mnie modele marki Kuvings. Mam w domu łącznie 14 wyciskarek, wiecie doskonale, że uwielbiam wyciskarki i blendery, dlatego też z wielką przyjemnością opisuję je i pokazuję wam na stronie. Zawsze wychodzę z założenia, że pokazuję tylko te modele, które lubię i uważam za godne polecenia. Tylko te właśnie znajdziecie u mnie w testach.
Dlaczego znowu Kuvings?
Gdybyście byli ciekawi, dlaczego zdecydowałam się pokazać drugi raz wyciskarkę Kuvings to dlatego, że jest to już „trzecia generacja wyciskarek Kuvings”, po pierwszej z małym otworem i drugiej B6000. Poza tym, jako że testowałam 2 lata temu model B6000, czyli moją pierwszą wyciskarkę Kuvings, chciałam sprawdzić różnice i pierwszy raz mogłam porównać oba modele wyciskarek tej marki na swoim blacie kuchennym. Nie bez znaczenia, przy wyborze wyciskarki, był też fakt iż Kuvings to jedyny producent wyciskarek, który od momentu debiutu w 2014r. pierwszej na rynku wyciskarki z dużym otworem – testowanego wcześniej modelu B6000 – rokrocznie zdobywa najwyższe konsumenckie wyróżnienie, jakie przyznawane jest w naszym kraju. Ważne jest też, iż to sami użytkownicy decydują o nadaniu odznaczeń. W 2014r. było to „Odkrycie Roku 2014”, w 2015 „Laur Konsumenta” oraz w 2016 roku najwyższy „Złoty Laur Konsumenta”. Nie ma żadnej innej marki wyciskarek w Polsce, która zdobyłaby takie wyróżnienie chociaż dwukrotnie. Kuvings jest tu zdecydowanie wyjątkiem.
A właśnie zapomniałabym, że trzeba też wspomnieć o tym, że w modelu C9500 bardzo ładnie i solidnie wygląda teraz korek niekapek. Jest też na nim duży uchwyt ułatwiający otwieranie. Zrobiłam dodatkowe zdjęcia poniżej, aby go pokazać.
Czym wyróżnia się wyciskarka Kuvings C9500 Whole Slow Juicer
Co ważne dla wszystkich użytkowników wyciskarka Kuvings C9500 Whole Slow Juicer posiada duży, okrągły otwór wlotowy o śr. 7,5cm. Bez problemu mieszczą się przez niego średnie jabłka, obrane pomarańcze, pomidory, buraki albo na przykład pół selera naciowego. Nie wiem czy wiecie, ale to właśnie Kuvings jako pierwszy opracował i wypuścił na rynek, na początku 2014 roku wyciskarkę z dużym otworem. Był to właśnie pokazywany przeze mnie, wcześniej i dzisiaj na zdjęciu powyżej, model B6000. Nowy model wyciskarki Kuvings C9500 Whole Slow Juicer to zmodernizowana i ulepszona wersja B6000, z zupełnie nową konstrukcją prasy ślimakowej i przeprojektowaną drogą odprowadzania odpadów. Takie innowacje zaowocowały uzyskaniem zdecydowanie bardziej gładkiego, wręcz aksamitnego soku. To ważne dla osób, które preferują soki klarowne, bogate w pektyny i kremowe. U nas w domu mówi się na nie kremowe, bo takie właśnie są, niezwykle bogate w ustach i pyszne!
Trzeba przyznać, że wyciskarka Kuvings C9500 Whole Slow Juicer na tle zarówno swojego poprzednika, jak i niektórych innych dostępnych w sprzedaży wyciskarek, pozwala uzyskać wyjątkowej gładkości sok, pozbawiony większych drobin miąższu, o jednolitej, aksamitnej konsystencji. Takiej, jaka jest lubiana najbardziej. Czasami mam wrażenie, że to właśnie pektyny zawarte w pestkach i skórkach pozwalają na uzyskanie takiego bogactwa smaku i aromatu soków.
My w domu pijemy dużo soków. Właściwie każdy dzień zaczynamy od soku, bywa, że robimy go również na kolację albo zabieramy ze sobą w bidony, gdy mamy masę spotkań i spraw do załatwienia na mieście. Doskonale sprawdzają się tu specjalne bidony BPA Free, które otrzymałam gratis kupując wyciskarkę w sklepie WyciskarkiSokow.pl. Nauczyłam też tego dzieci, że lepiej zabrać ze sobą pyszny, własnoręcznie wyciśnięty sok o dowolnej kompozycji smakowej, niż kupić na mieście coś innego słodzonego. Zawsze trzeba zdrowe nawyki wpajać od małego. Jak to się kiedyś mówiło „czym skorupka za młodu nasiąknie” niech nasiąka dobrymi i zdrowymi sokami.
Sok z buraków
Uwielbiam sok z buraków, daje masę energii, pomaga przy anemii i dotlenianiu organizmu. Zresztą, taki sok możecie wycisnąć do picia, ale nie tylko. Po zaszczepieniu kulturami bakterii powstanie cudowny zakwas na barszcz lub po prostu kiszony sok z buraków. A jaki barszcz czerwony wychodzi z takiego soku! Chwila moment i cudowny barszcz czerwony lub barszczyk gotowy!
Nowatorskie podejście do klasycznych dań powoduje, że można nie spojrzeć z innej perspektywy. Sok z buraków wyciskam do picia i do zakwaszania. Taki prosty i esencjonalny zakwas z niego wychodzi lub robię na jego bazie wspomniany czerwony barszcz lub barszczyk.
Gdy sok z buraków jest do picia to niektórzy dodają do wyciskarki plasterek limonki lub pół cytryny, aby sok nie miał charakterystycznego dla siebie i nielubianego przez wielu posmaku.
Przygotowałem jeszcze kilka soków. Na potrzeby tego testu doszłam do wniosku, że warto pokazać szerokie możliwość miażdżenia zarówno twardych warzyw, miękkich owoców, jak i cieszących się coraz większym zainteresowaniem, soków z zielonych z liści szpinaku lub jarmużu. Z tych powodów zdecydowałam się wycisnąć kilka soków:
- Sok z jabłek, imbiru i selera naciowego.
- Kolejny sok jest ze szpinaku i gruszek zielony, taki lubiany przez mamy
- oraz jeszcze jeden, taki codzienny sok z pomidorów.
Sok z jabłek, imbiru i selera naciowego
Sok z jabłek i imbiru przypadnie do gustu lubiących słodki smak jabłek, wyraźny posmak selera i ostrość imbiru. Jest kremowy w smaku i konsystencji za sprawą naturalnych pektyn jabłkowych. Bardzo smaczny!
Sok z jabłek, imbiru i selera naciowego – składniki:
- 6 małych jabłek
- 5 łodyg selera
- kilka plasterków korzenia imbiru
Sok z jabłek, imbiru i selera naciowego – przygotowanie:
- Warzywa i owoce myję. Wyciskam w wyciskarce Kuvings sok z jabłek oraz łodyg seler. Pomimo, iż generalnie zaleca się pokrojenie selera na krótsze odcinki, ze względu na jego charakterystyczną, włóknistą budowę, zdecydowałam się w teście włożyć całe łodygi selera.
- Następnie wyciskam w wyciskarce sok z plastrów imbiru.
- Przelewam do szklanek i natychmiast podaję.
Zielony sok ze szpinaku i gruszek
Lubię przygotowywać sok ze szpinaku i gruszek. Słodkość gruszek, ich charakterystyczny mocny i wyrazisty smak wspaniale gasi ziemistość szpinaku. Ja jestem z pokolenia, które zna z telewizji kreskówkę pt.: „Marynarz Popeye” (Popeye The Sailor) i on szpinak uwielbiał i generalnie wszyscy szpinak jedli. Teraz dzieciaki nakręcają się wzajemnie, że szpinak i brokuły są blee. Oczywiście każde danie można zepsuć, ale tu często działa zasada, że to co kolega powiedział, to na bank jest prawdą i nawet nie próbują. Ale gdy spróbują taki sok, to potem uwielbiają go. Dzieci są zwykle dość srogimi recenzentami soków z wyciskarek, dań i sprzętu AGD w ogóle, nie ma co ukrywać. Zauważyłam, że dzieci chętnie piją taki sok w dwóch przypadkach: pierwszy, to gdy nie są w stanie zorientować się co jest w środku, po prostu powtarzają „to jest pyszne”. Czasami, gdy wpadają do nas znajomi z dziećmi, to dla nich smaczny, zielony sok jest nowością. To niezwykle miłe, że dzieci i młodzi ludzie doceniają smak, dla bezpieczeństwa nie zawsze wspominam o szpinaku :) Oraz drugi, gdy same sobie wycisnęły sok. Zauważyłam, że dzieci znajomych, niechętne sokom z miąższem, bardzo chętnie sięgnęły u mnie po soki z wyciskarki Kuvings C9500, które same sobie wycisnęły. To miłe, jak rodzice z nieskrywanym zdumieniem, obserwują, jak ich pociechy dopominają się o dokładkę i jeszcze jedną dolewkę soku. Co szczególnie zadziwiające, dotyczy to także, a może przede wszystkim soków zielonych, np. ze szpinaku, który w połączeniu z pomarańczą daje naprawdę smaczny efekt. Albo gruszka z jarmużem albo opisany przykład szpinaku z gruszką, który ja uznaję za bardzo dobry, zwłaszcza, gdy uda się do niego dodać jeszcze pół pęczka natki pietruszki. Przyznaję, że Kuvigns C9500 to wyciskarka uwielbiana przez dzieci znajomych i podejrzewam, że skradnie serca nie tylko najmłodszych.
Sok ze szpinaku i gruszek – składniki:
- 3 gruszki
- 300 g młodych listków szpinaku
Sok ze szpinaku i gruszek – przygotowanie:
- Dwie gruszki myję. Wkładam całe do wyciskarki Kuvings. Dociskam popychaczem, następnie wkładam szpinak i dociskam. Ostatnią wkładam gruszkę, aby wypłukała cały zielony sok!
- Podaje natychmiast.
Sok pomidorowy
Często pytacie mnie o sok pomidorowy, o jego przygotowanie, o najlepszy sposób jego wyciśnięcia i czy wyciskarki pionowe dadzą sobie radę. Jak najbardziej tak, dadzą radę! Pewnie kwestia tego ile chcecie wyciskać na raz. Ja wyciskam sok nawet z 200 kg pomidorów na raz, ale mam tylko do tego celu oddzielną włoską maszynę. Jeśli nie potrzebujecie aż takich ilości, wtedy wyciskarka pionowa poradzi sobie bez problemu. Specjalnie wycisnęłam sok z pomidorów, miałam gatunek malinowy :)
O marce Kuvings kilka słów
Wyciskarka Kuvings, obecna jest niemal w każdym kraju na świecie. Jest to jedna z bardzo nielicznych firm, które pochodzą z Korei Południowej i produkują wyciskarki soków od wielu lat. Zdecydowana większość rynku wyciskarek to produkty chińskie. Co warte podkreślenia w tym kontekście, najwyższa jakość znajduje swoje potwierdzenie w pełnej 10 letniej gwarancji door-to-door na wszystkie podzespoły wyciskarki (krótko mówiąc – na całość).
Główne cechy i zalety wyciskarki
Kuvings C9500
Duża wydajność i łatwość wyciskania soku – Wystarczy dosłownie jedno jabłko i jedna marchewka, w połączeniu z plasterkiem imbiru, by uzyskać 200-250 ml soku. Odpady, szczególnie jest to widoczne przy twardych warzywach na przykład marchwi, selerze, buraku, wydalane, w formie sprasowanych kloców są zupełnie suche i nie przedstawiają już żadnej wartości. W tym miejscu chcę zaznaczyć, że zawsze wydajność na produkcie nie powinna być mierzona na przykład na pierwszej pomarańczy, a prawidłowo na drugiej, czy kolejnej, bo dopiero wtedy urządzenie wchodzi na swój normalny tryb pracy. Poza tym urządzenie wolnoobrotowe nie lubi jak się wrzuca zbyt dużo marchwi, czy innych twardych rzeczy na raz. Obowiązuje zasada: wrzuć – poczekaj. W nagrodę za to wyciskarka odwdzięczy się nam dokładniejszym miażdżeniem i większą o nawet kilkanaście procent wydajnością, tj. uzyskiem soku z danej ilości wsadu (warzyw, czy owoców).
Wielozadaniowość wyciskarki Kuvings C9500 można zwiększyć kupując dodatkowe 2 sita do smoothie i lodów. Aby móc w pełni wykorzystać wyciskarkę Kuvings do robienia lodów, czy gęstych koktajli typu smoothie, dostępne są występujące jako opcjonalne wyposażenie dodatkowe 2 specjalne sita. Przy ich pomocy zrobisz na przykład tak lubiane i zdrowe lody z owoców mrożonych, sorbety, granity, lody z banana bez dodatku cukru, przeciery, koktajle owocowe na bazie mleka, bądź jogurtu naturalnego, ale także jedzenie dla dzieci, czy masę na placki ziemniaczane. To też wygodne rozwiązanie! Dzięki wyciskarce Kuvings C9500 zrobisz niemal klarowne, gładkie, wręcz aksamitne soki, również soki kremowe, z miąższem, czy wręcz przecierowe, mleko roślinne, jedzenie dla dzieci, lody, sorbety, musy i wiele, wiele innych wspaniałych i zdrowych dań!
Bezpieczeństwo i zdrowie
A właśnie, zapomniałam napisać, że na wyposażeniu każdej wyciskarki znajduje się wszystko, co jest niezbędne do normalnej pracy wyciskarki. Nie zabraknie zatem takich elementów, jak dzbanek na sok, czy kuweta na odpady. Jest także komplet 2 szczotek do czyszczenia wyciskarki, z czego jedna to specjalny patent Kuvings. Element ten, który znacznie ułatwia dokładne czyszczenie, znajdziemy tylko w wyciskarkach Kuvings. To również wyróżnia wyciskarki Kuvings na rynku.
Wałek ślimakowy z Ultemu – Wyciskarka wolnoobrotowa Kuvings C9500, to również zupełnie nowa konstrukcja serca każdej wyciskarki, czyli prasy ślimakowej, takiego wielkiego, ciężkiego i mocnego wałka, którzy miażdży i wyciska owoce, warzywa i zioła. W modelu C9500 znajduje się również nowe sito z wewnętrznym uszczelniaczem, by wyeliminować ryzyko przecieku. Jest i nowy ślimak, który dzięki swojej budowie, zapewnia jeszcze lepsze wyciskanie zwłaszcza roślin zielonych, czy ziół, a także pozwala uzyskać jednolity, delikatny i klarowny sok. Cała prasa ślimakowa zbudowana jest z ULTEMU – specjalnego, bezpiecznego materiału, opatentowanego przez NASA, który jest jednym z najtwardszych, jakie wymyślił człowiek. Ultem wykorzystywany jest w najlepszych wyciskarkach na rynku. W tanich modelach, takich, które widziałam w zeszłym tygodniu w Selgrosie nie znajdziecie ultemu, a on również gwarantuje długie działanie urządzenia i co niezmiernie ważne na co dzień – wspaniały, zdrowy i cudowny sok owocowy lub warzywny, albo mieszany jeśli wolisz.
Wyciskarka Kuvings C9500 jest wolna od bisfenolu A, czyli jest BPA Free. Elementy wyciskarki Kuvings C9500, które mają bezpośredni kontakt z sokami, czy też wyciskanymi składnikami, wykonane są z materiałów całkowicie wolnych od bisfenoli, czyli szkodliwych substancji chemicznych, które znajdują się w wielu sztucznych tworzywach jak plastik, guma i uszczelki. Oznacza to, że użytkownik będzie całkowicie bezpieczny – bez obawy o to, iż szkodliwe związki tego typu przedostaną się do naszego soku. Dlatego wyciskarka soków Kuvings C9500 posiada znaczek BPA Free. I takie znaczenia są bardzo ważne! Dużo tych tańszych wyciskarek, o których już pisałam NIE jest wolnych od bisfenolu, co w sumie szokuje w dzisiejszych czasach, gdy stawia się na zdrowie! Dobrze, że Kuvings C9500 jest wolny od BPA.
Cicha praca wyciskarki Kuvings C9500 – Trzeba przyznać, że Kuvings C9500 na jeden z najmocniejszych na rynku, silnik indukcyjny 240W w jaki została wyposażona wyciskarka do soków. Charakteryzuje się on niezwykle długą żywotnością, a przy tym zadziwiająco wręcz cichą pracą.
Wygoda – Wyciskarka Kuvings C9500 jest bardzo prosta w obsłudze i łatwa w czyszczeniu. Pomiędzy sokami wystarczy wlać do pojemnika na sok szklankę lub dwie wody i włączyć wyciskanie. Woda wypłucze pozostałości na sitach i z łatwością można popłukać maszynę bez niebezpieczeństwa zabrudzenia jednego soku drugim.
Warto tu też wspomnieć o dodatkowej specjalnej szczocie do sita, która jest wyłącznym patentem Kuvings, dzięki której w prosty, bardzo szybki sposób można wyczyścić wyciskarkę.
Co więcej, duży otwór wsadowy o średnicy 7,5 cm pozwala na wkładanie do wyciskarki owoców miękkich i twardych. Kuvings C9500 poradzi sobie z miękką pomarańczą i twardym burakiem. Pestki granatu, porzeczka, maliny, borówki, jabłka, gruszki czy truskawki można wyciskać bez najmniejszego problemu. Warzywa jak dorodna marchew, czy cały burak, bądź seler w tym również naciowy zostaną wyciśnięte do cna! Wszelkie zioła, jak pietruszka, koperek, bazylia, kiełki roślin zielonych, szpinak, liście jarmużu czy pokrzywy wiosennej a nawet mniszka można wyciskać w Kuvings C9500 bez żadnego problemu!
Wolne wyciskanie – dobry sok!
No właśnie, czasami mam pytanie, co to oznacza, że wyciskarka jest wolnoobrotowa i po co taką ma być. To bardzo ważny element każdej wyciskarki do soków, świeżych owoców, warzy, ziół i liści. Odpowiedź jest na stronie sklepu: WyciskarkiSokow.pl „Wolnoobrotowa metoda miażdżenia warzyw i owoców, to technologia wykorzystywana w wyciskarce Kuvings C9500. Niska prędkość obrotowa wyciskarki wynosząca 50 obrotów na minutę ma duże znaczenie dla zachowania najwyższych parametrów soku. Tylko wtedy bowiem sok nie ulega napowietrzeniu czy przegrzaniu jak to może mieć miejsce w sokowirówkach, a przez to nie dochodzi do utlenienia witamin, czyli ich degradacji. Co najważniejsze jednak, sok z wyciskarki Kuvings C9500 jest pełen enzymów, których wartość wprost trudno przecenić”.
10 lat gwarancji na Kuvings C9500
To należy podkreślić zdecydowanie! Jakość i trwałość koreańskiej wyciskarki soków Kuvings C9500 najlepiej potwierdza fakt, iż kupujący wyciskarkę Kuvings C9500 otrzymuje pełną, 10 letnią gwarancję. Jest to gwarancja w systemie door-to-door. Dzwonisz pod specjalny nr telefonu, do Serwisu Kuvings w Polsce i resztą zajmuje się Kuvings. Kurier odbiera urządzenie i kurierem z powrotem wraca ono do Ciebie. Co warte podkreślenia, gwarancja na Kuvings C9500 dotyczy całej wyciskarki, co znaczy wszystkich jej podzespołów i elementów.
Podsumowanie:
Wyciskarka do soków Kuvings C9500 Whole Slow Juicer to nowoczesna, wydajna i silna wyciskarka pionowa. Radzi sobie z twardymi warzywami, miękkimi owocami i liśćmi. Wycisnąć w niej można właściwie każdy sok, który przyjdzie wam do głowy. Jest cicha, pracuje równo i pozwala na uzyskanie klarownego, pełnego pektyn, wspaniałego i zdrowego soku o wyjątkowej gładkości, pozbawionego większych drobin miąższu, o jednolitej, „aksamitnej” konsystencji.
Marka Kuvings rokrocznie nagradzana jest w konkursach i otrzymuje wyróżnienia od użytkowników. Nie dziwi więc już chyba nikogo, że opinie wyciskarki Kuvings mają bardzo pozytywne i powszechnie oceniane są, jako bezawaryjne urządzenia klasy premium. Marka Kuvings rokrocznie zdobywa najwyższe konsumenckie wyróżnienie, jakie przyznawane jest w Polsce. Ważne jest też, iż to sami użytkownicy decydują o nadaniu odznaczeń. W 2014r. było to „Odkrycie Roku 2014”, w 2015 „Laur Konsumenta” oraz w 2016 najwyższy „Złoty Laur Konsumenta”. Nie ma żadnej innej marki wyciskarek w Polsce, która zdobyłaby takie wyróżnienie chociaż dwukrotnie.
WyciskarkiSokow.pl
Możliwość wyboru koloru – Do kupienia jest Kuvings C9500 w kolorze srebrny, burgund (mój) i białym. Wszystkie ładne! Ponieważ mój pierwszy Kuvings był srebrny, drugi bordowy to gdy pojawi się na rynku jeszcze nowszy, kupię biały :) W każdym razie można śmiało wybrać wyciskarkę w takim kolorze, w jakim pasuje wam najbardziej do preferencji kolorystycznych, wyglądu kuchni czy po prostu – co się komu podoba!
Na zakończenie coś specjalnego dla naszych czytelników:
Tylko dla pierwszych 100 klientów, sklep WyciskarkiSokow.pl przygotował specjalną ofertę promocyjną, która nie łączy się z innymi. Kupując wyciskarkę Kuvings C9500 na stronie sklepu wpisz kod rabatowy: olgasmile, a otrzymasz 200 zł upustu. Ja ze swojej strony dziękuję za kompetentną i miłą obsługę sklepowi WyciskarkiSokow.pl
Olga Smile napisał
Jola – tak, bez problemu!
Justyna napisał
Witam, czy może Pani podać czym różni się wyciskarka Kuvings C9500 od SKG 2800? Która wg Pani jest lepsza w użytkowaniu? Dziękuję i pozdrawiam.
Marta napisał
Witam, a czy testowała Pani nową wyciskarkę Kuvings D9900?
Olga Smile napisał
Marta – nie, testowałam 2 Kuvingsy, te, które są na stronie – C9500 i B6000 :)
Jarek napisał
D9900 to jest to samo, zmieniono jedynie misę i pokrywę. Mając C9500 można z niej zrobić D9900 dokupując samą „górę”.