Wyciskarka soku BioChef Atlas Whole Slow Juicer
Wiecie, że uwielbiam wszelki sprzęt kuchenny w tym wyciskarki, których mam już kilka, a dzięki temu mogę je dla was opisać, tak jak najlepiej potrafię z życia i codziennego użytkowania :) Zapraszam tym razem na opis wyciskarki do soku BioChef Atlas Whole Slow Juicer.
Dzisiaj zdecydowałam się pokazać wam wyciskarkę do soku BioChef Atlas Whole Slow Jucier. Już jakiś czas mogliście przeczytać u mnie również o wyciskarce tej marki, jednak z innym otworem wlotowym. Na zdjęciu zdecydowałam się pokazać obie wyciskarki BioChef abyście mogli zobaczyć, jaki gigantyczny otwór wlotowy jest w nowej wyciskarce BioChef Atlas Whole Slow Jucier.
Wyciskarka soku BioChef Atlas Whole Slow Juicer
Muszę przyznać, że BioChef Atlas Whole Slow Juicer jest zdecydowanie ulepszonym modelem, tak jak można przeczytać w opisach na różnych stronach internetowych. Faktem jest, że otwór wsadowy jest bardzo wygodny. Całe jabłka, całe buraki, pomarańcze, mandarynki, cytryny, pomidory, marchew, pietruszka to żaden problem! Nie trzeba kroić na kawałki, wystarczy wrzucić umyte owoce lub warzywa i już!
Wyciskarka soku BioChef Atlas Whole Slow Juicer
Wielki wałek wyciskarki rozdrobni je, wciągnie i zmiażdży z prędkością 67 obrotów na minutę. Sok płynie dosłownie sam, nic nie trzeba kroić, popychać, dociskać, można tylko patrzeć :D Wspaniały sok, pyszny, pełnowartościowy z witaminami, enzymami i minerałami zawartymi w świeżych produktach spożywczych można nalać sobie i dzieciom do szklanek! To właśnie skrócony proces obróbki i przygotowywania owoców sprawia, że wyciskanie soku w tej wyciskarce jest szybkie i przyjemne :) Dokładnie tak jest!
Wyciskarka soku BioChef Atlas Whole Slow Juicer
Atuty wyciskarki do soków BioChef Atlas, model Whole Slow Jucier:
- Silna – nie zatrzymuje się. Silnik o mocy 150 W i wielki wałek, wspaniale sobie radzą nawet z twardymi warzywami korzeniowymi, takimi jak buraki.
- Estetyczna – ładna, estetyczna, dostępna w sprzedaży w czterech kolorach.
- Nowoczesna i wytrzymała – zarówno konstrukcja jak i pozostałe elementy oraz rozwiązania. Elementy plastikowe wykonane są z Tritanu. Wykorzystano również super mocny Ultem GE z którego wykonany jest ślimak oraz sitka wyciskarki BioChef.
- Zdrowa – Wszystkie materiały są przystosowane do kontaktu z żywnością i nie zawierają szkodliwego Bisfenolu A są w 100% BPA FREE ! Poza tym wyciskarka wolna jest też od innych toksycznych materiałów. Duży wałek kręci się z szybkością 67 obrotów na minutę co pozwala na wyciskanie soku bez rozgrzewania go!
- Prosta w obsłudze. Wyciskarka BioChef Atlas, model Whole Slow Juicer jest prosta w obsłudze, wszystkie oznaczenia na urządzeniu sprawiają, że jej złożenie i rozłożenie nie stanowi żadnego problemu. Ważne jest, że wałek wyciskarki może kręcić się do przodu i do tyłu. Są trzy położenia przełącznika: ON, STOP i REV. Gdyby urządzenie zatrzymało się na jakimś twardym, dużym lub włóknistym kawałku podczas wyciskania soku to należy nacisnąć i przytrzymać przycisk wstecz REV. Cofnięcie wałka spowoduje wypchnięcie kawałka, który zatykał sito. Proste rozwiązanie, a takie wygodne. W tym modelu BioChef zastosowano taki sam włącznik jak w opisywany przeze mnie BioChef Altas Juicer.
Wyciskarka soku BioChef Atlas Whole Slow Juicer
- Zdrowy sok z opatentowaną ochroną enzymów EPT – Cytuję za sklepem energiazdrowia.pl … „Wyciskarka wyposażona jest w opatentowaną technologię ochrony enzymów, w trakcie wyciskania nie zachodzi tarcie ani wydzielanie ciepła do wyciskanych produktów czy soku, jak przy ucieraniu na sokowirówce. Dlatego sok wyciśnięty w BioChef Altas Whole Slow Juicer można przechowywać w zamkniętym pojemniku do 48 godzin w lodówce i nie traci on swoich walorów smakowych, odżywczych i zdrowotnych.” To moim zdaniem ważna cecha wyciskarek BioChef!
- Zatyczka chroniąca sok. Świetnie sprawdza się ona podczas robienia soków z mieszanych składników, owoców i warzyw. Chroni przed wypływaniem soku i nic nie trzeba pod nią podstawiać, ponieważ nic nie kapie na blat. Wystarczy na koniec wyciskania otworzyć zatyczkę i cały sok wypłynie wprost do szklanki. Widać to na wielu moich zdjęciach.
Wyciskarka soku BioChef Atlas Whole Slow Juicer
- Cicha – pracuje cicho, szybko i bardzo sprawnie. Emituje hałas w granicach 50-60 Hz. Jest to poziom pozwalającym na wyciskanie soku i swobodne rozmowy w kuchni, słuchanie radia czy muzyki w międzyczasie.
- Wygodna – Wyciskarka soku BioChef Atlas Whole Slow Juicer dla wygody użytkowania posiada aż dwa otwory wsadowe. Duży otwór o wymiarach 8 cm x 9 cm, który mieści całe owoce i warzywa bez krojenia i niewymagający używania popychacza. Służy on do okrągłych owoców i warzyw. Takie rozwiązanie, ułatwia i ogranicza ilość wykonywanej pracy podczas przygotowywania owoców i warzyw do tłoczenia soku. Fantastycznie rozwiązanie! Drugi mały standardowy otwór służy do wkładania roślin liściastych i podłużnych owoców oraz warzyw. Takie warzywa jak marchew najlepiej wrzucać grubszą stroną do wyciskarki, która jest zazwyczaj jest twardsza, aby łatwiej i bez zatrzymania odbywało się krojenie przez 'ślimak’ wewnątrz korpusu misy do wyciskania soku.
- Szybka – sok wyciska się wyjątkowo szybko, dzięki ograniczeniu procesu przygotowania.
- Bezpieczna – zaprojektowana tak, że daje bezpieczeństwo użytkowania, nawet dzieci nie włożą do środka niechcący ręki. Posiada certyfikaty CE, Rohs, ISO, TUV.
- Łatwa do mycia – funkcja płukania pomiędzy sokami oraz proste mycie elementów pod kranem po zakończeniu wyciskania soków. Podobnie jak poprzedni model Wyciskarka soku BioChef jest prosta w czyszczeniu, właściwie jest samoczyszcząca. BioChef Atlas posiada funkcję samoczyszczenia podczas pracy. Cytuję: „Dzięki obrotowemu wirnikowi z silikonowymi uszczelkami, podczas wyciskania soku urządzenie cały czas jest czyste i tak samo wydajne przez cały czas wyciskania soku. Aby umyć BioChef’a wystarczy zamknąć zatyczkę na wylocie soku, wyciskarkę przepłukać podczas pracy wlewając wodę do środka i skorzystać z funkcji samo czyszczenia. Na zakończenie umyć poszczególne elementy. Jeśli wyciskamy soki z różnych warzyw i owoców to dzięki funkcji samooczyszczenia nie musimy myć wyciskarki po wyciskaniu soku z marchewki, aby rozpocząć wyciskanie soku z ogórka. Wystarczy zamknąć zatyczkę u wylotu soku i urządzenie przepłukać wlewając wodę do środka w trakcie pracy i nie ma pozostałości z poprzednio wyciskanego soku w kolejnym soku.”
- Gwarancja użytkowania – producent udziela dożywotniej gwarancji na silnik i 5 letniej gwarancji na pozostałe części.
- Wyciskarka soku BioChef waży 7,1 kg
- Wyciskarka soku BioChef jest produktem Australijskiej firmy Vitality4life. Posiada certyfikaty CE, Rohs, ISO, TUV.
Wyciskarka soku BioChef Atlas Whole Slow Juicer
BioChef Atlas Whole Slow Juicer wyciska pyszny, zdrowy sok ze wszystkich warzyw i owoców. Wyciskarkę myje się prosto, dzięki funkcji przepłukiwania, wlewając szklankę wody pomiędzy różnymi sokami, tak aby nie mieszały się ich smaki i kolory. Natomiast zupełnie po zakończeniu pracy przelewając poszczególne elementy pod kranem i w razie potrzeby umycie sitka szczotką załączoną do zestawu.
Zajmuje niewiele miejsca i działa u mnie od kilku dni dosłownie bez przerwy. Jest na tle prosta do obsługi, że u mnie radzą sobie z nią dzieci! W każdej chwili same decydują, kiedy wycisną sobie sok! Wystarczyło, że postawiłam na blacie miskę z jabłkami, pomidorami i seler naciowy wyjęłam z lodówki.
Do wyciskarki BioChef Atlas Whole Slow Jucier przekonało mnie zdanie: „Wyciskarka soku BioChef Whole Slow Juicer ma największy otwór wsadowy na rynku aż 8 cm x 9 cm dzięki temu jest niezwykle wygodna ponieważ większość produktów zmieści się do niej bez problemu i bez krojenia. Ponadto otwór zaprojektowano tak aby był w 100 % bezpieczny dla użytkowników również dla dzieci, nie ma możliwości włożenia rączek czy palców do środka dzięki specjalnej klapce bezpieczeństwa która zamyka się po każdym włożeniu produktu do wyciskarki.”
Ważne jest też, aby wyciskarka była ładna i estetyczna. Już o tym pisałam wcześniej, ale wspomnę jeszcze raz. Nowoczesna konstrukcja wyciskarki BioChef Atlas Whole Slow Jucie i ładny wygląd sprawiają, że świetnie pasuje zarówno do stylowych, jak i nowoczesnych kuchni. Dostępna jest w sprzedaży w czterech kolorach: białym (mój ulubiony), czarnym, czerwonym i srebrnym. Każdy więc dobierze taką, która odpowiada mu najbardziej i najlepiej wkomponowuje się w wystrój kuchni.
Wyciskarka soku BioChef Atlas Whole Slow Juicer
W zestawie znajdziecie elementy wyciskarki, szczotkę, książkę z przepisami, instrukcję oraz 3 sitka, co jest nowością!
- Do soków klarownych (z mniejszymi otworami)
- Do musów i papek (z większymi otworami)
- Do nakładania na pojemnik z sokiem, aby przecedzać dodatkowo sok przez jeszcze jedno sito, co gwarantuje klarowność potrzebna na przykład przy terapii Gersona.
Wyciskarka soku BioChef Atlas Whole Slow Juicer
Na potrzeby tego opisu i pokazania wyciskarki soku BioChef Atlas Whole Slow Juicer przygotowałam kilka soków :) wystarczy spojrzeć na kolory, szaleństwo smaku i zdrowia! Co ważne w wyciskarce tej można pozyskiwać sok ze wszystkich owoców, warzyw sokowych i namoczonych orzechów. Mleko roślinne można przygotowywać z surowych, nieprażonych i namoczonych przez co najmniej 8 godzin migdałów, orzechów brazylijskich, macadamia, orzechów nerkowca, laskowych, włoskich i pekanowych.
Sok jabłkowy z cytryną
Wyciskarka soku BioChef Atlas Whole Slow Juicer
Na jeden litr soku potrzeba:
- 10 jabłek.
- 1 duża i obrana cytryna.
Wyciskarka soku BioChef Atlas Whole Slow Juicer
Jabłka myję, cytrynę obieram. Wkładam cytrynę oraz jabłka do otworu wyciskarki. Wyciskam pyszny sok!
Sok pomidorowy z czosnkiem i bazylią
Wyciskarka soku BioChef Atlas Whole Slow Juicer
Na 1 litr soku potrzeba:
- 8 pomidorów.
- 4 ząbki czosnku.
- 2 gałązki bazylii.
Wyciskarka soku BioChef Atlas Whole Slow Juicer
Pomidory myję, czosnek obieram. Wkładam pomidory, czosnek i bazylię do otworu wyciskarki. Wyciskam pyszny, gęsty i aromatyczny sok!
Sok marchwiowy z selerem naciowym i pomarańczą
Wyciskarka soku BioChef Atlas Whole Slow Juicer
Na 1 litr soku potrzeba:
- 10-15 sztuk soczystej marchwi.
- 4 łodygi selera naciowego.
- 1-2 pomarańcze.
Wyciskarka soku BioChef Atlas Whole Slow Juicer
Łodygi selera myję, marchew i pomarańcze obieram ze skórki. Wkładam marchew i selera do pionowego otworu wyciskarki, pomarańcze do szerokiego otworu. Wyciskam pyszny, świeży, orzeźwiający i aromatyczny sok!
Sok czysty z buraków do kiszenia
Wyciskarka soku BioChef Atlas Whole Slow Juicer
Na 1 litr soku potrzeba:
- 10-15 buraków
Buraki myję. Wkładam je po kolei do szerokiego otworu. Wyciskam gęsty, oszałamiająco bordowy sok! Najczęściej później zaszczepiam go kulturami bakterii kwasu mlekowego, aby powstał zakwas buraczany na barszcz i do picia.
Sok z buraków, marchwi i jabłek do picia
Wyciskarka soku BioChef Atlas Whole Slow Juicer
Na 1 litr soku potrzeba:
- 6 buraków.
- 4 jabłka.
- 10 marchwi.
Buraki myję. Wkładam je po kolei do szerokiego otworu, tak samo postępuję z jabłkami. Marchew obieram i wkładam po kolei do otworu pionowego w wyciskarce. Wyciskam pyszny sok o zdecydowanym smaku i aromacie.
*****
Podsumowanie:
Wyciskarka BioChef Atlas Whole Slow Juicer to nowoczesna, bezpieczna, wygodna i prosta w obsłudze wyciskarka do soku z owoców, warzyw oraz do przygotowywania mleka roślinnego. Jej szeroki otwór wsadowy pozwala na wkładanie całych owoców i warzyw najczęściej bez konieczności wcześniejszego rozdrabniania. Dzięki wolnym obrotom i sile uzyskuje się w ciągu kilku minut pyszny, zdrowy i esencjonalny sok z ulubionych warzyw i owoców. Zainteresował mnie w niej szeroki otwór do podawania i jestem w pełni usatysfakcjonowana. Szybkość przygotowywania warzyw, brak przestoju w pracy, ciągłe wyciskanie i łatwość mycia to główne zalety BioChef Atlas Whole Slow Juicer. Poza tym wygląd, ciekawy, atrakcyjny i estetyczny design, możliwość doboru kolorów i wiele funkcji sprawia, że jest to wspaniały sprzęt kuchenny! Dla mnie przewagą tej wyciskarki poza jej opisanymi wcześniej atutami jest to, że wrzucając całe owoce do szerokiej gardzieli nie muszę ich popychaczem wciskać, aby przeciąć je w środku. Tu ręce są wolne, a sok płynie szybko!
Opisy cytowane zamieściłam za wiedzą i zgodą sklepu EnergiaZdrowia.pl.
Monika W. napisał
:))))) Mówisz, że fajna! Trudna sprawa z tymi zakupami, bo łatwiej wydaję kasę niż zarabiam. niemniej wpisze na listę do mikołaja, a Mikołaj dzielnie listy się trzyma.
Werka napisał
CUDO!
Kamkalunia napisał
BioChef ale fajna nazwa :) I sprzęt tak samo fajny :)
Tom napisał
niezła to fakt! Nawet nie taka droga, super!
Łucja napisał
Moim marzeniem jest taka wyciskarka! Rewelacyjna z tymi całymi owocami. Chciałabym ja zobaczyć na żywo u siebie w kuchni, ale nie tak na pokazie ale na stałe i na zawsze ;)
Marianna Walczak napisał
super maszyna
Lidia Kopińska-Mikołajczyk napisał
MAm kuvingsa i uwazam ze jest super
Monika Patalong napisał
Bardzo podobna do wyciskarki Hurom
MarcinK napisał
No i znowu problem co kupić. Już się zdecydowałem na Hurom 2G a tutaj znowu zonk i nie wiem co wybrać. W Huromie podoba mi się ta manetka do ustawiania klarowności soków. W Biochef natomiast plusuje dużym otworem wsadowym. Olga, możesz napisać jak z klarownością soków w porównaniu do Huroma. Chodzi mi o sok zrobiony na tym drobnym sitku.
jarek napisał
Co do firmy BioChef – kupilismy z zona blender. Ogolnie wypas. Jedno male ale. Noze juz rdzewieja a ponoc sa z japonskiej stali nierdzewnej. Blender idzie do reklamacji.