Wyciskarka ZEBRA Whole Slow Juicer
Dzisiaj mam przyjemność pokazać nową na rynku polskim wyciskarkę ZEBRA Whole Slow Juicer Angielsko-Holenderskiej firmy Zoo Health Appliances LTD. A jest to naprawdę wielka radość wyciskania! Praca z wyciskarką ZEBRA by ZOO to czysta przyjemność! Wielki otwór wlotowy o średnicy 8,5 cm do tego duża moc i wyjątkowo wolna prędkość wyciskania, zaledwie 38 obrotów na minutę sprawia, że dostarczany sok jest bardzo enzymatyczny, zdrowy i aż kipi od ilości witamin! Każdy łyk to solidna porcja wspaniałych enzymów, przeciwutleniaczy, bogactwa witamin i elementów makro. Zdrowie, świetna kondycja skóry i detoksykacja organizmu gwarantowana! Od takiego soku warto rozpocząć każdy dzień! Postawi na nogi, doda energii, wigoru, obudzi, nawodni i sprawi, że organizm poradzi sobie z trudami i zadaniami dnia codziennego. Trzeba przyznać, że to idealny sok dla dorosłych, dzieci, kobiet w ciąży i rekonwalescentów.
Nie tylko sok! Co więcej, ja dodatkowo w wyciskarce ZEBRA przygotowuję mleko sojowe, serek taki ala twarożek i ser tofu. Przez wiele lat robiłam tofu w blenderze, mieliłam ziarna, odciskałam, wyżymałam i brudziłam masę naczyń. Cała kuchnia była do sprzątania. Od kilkunastu dni przygotowuję mleko w wyciskarce ZEBRA. Okazuje się to dziecinnie proste, oszczędzam czas, energię i bez wysiłku robię sobie około 1 kg tofu za jednym zamachem. To dla mnie duża zmiana i niezwykłe ułatwienie. W zestawie z wyciskarką ZEBRA znajduje się foremka do tofu i dwa sitka do soku klarownego i musów. Oba sprawdzają się fantastycznie, co pokażę wam w dalszej części testu. Dołączony jest również bardzo estetyczny szklany bidon, który pozwoli na zabranie wspaniałych soków ze sobą do pracy, szkoły, na wycieczkę, piknik, wędrówkę górską czy dłuższy spacer.
Sok cytrynowy
Wiem, że wielu moich czytelników nie wyobraża sobie dnia bez wypicia szklanki soku pomarańczowego. Przypominam, że sok świeżo wyciśnięty, zwłaszcza z ekologicznych owoców jest wiele razy lepszy niż pasteryzowane soki z kartonów. Ja wyciskam dla siebie najczęściej cytrynę i grapefruita. Sok pomarańczowy i mandarynkowy uwielbiają dzieciaki i naturalnie same wybierają to, co im bardziej odpowiada.
Opowiem wam trochę o soku cytrynowym, który widzicie na zdjęciu. Szkoda, że nie mogę przez monitor dać wam do powąchania i spróbowania owego soku. Jest świeży, orzeźwiający, kremowy, wręcz maślany w dotyku. Wyciskarka ZEBRA wycisnęła klarowny, zdrowy sok cytrynowy, o wspaniałej konsystencji. Ja dodaję go do wody z miętą co jest najprostszym sposobem na uzyskanie zdrowej lemoniady. Dolewam go również do herbaty, do innych soków, gdy chcę zmniejszyć odczuwaną słodycz lub gdy mam ochotę na zmieszanie różnych smaków i zwiększenie ich kwaskowatości.
Do przygotowania soku użyłam ekologicznych, niewoskowanych cytryn. Wystarczyło, że je obrałam ze skórki i wrzuciłam do dużego otworu wyciskarki. Sok popłynął wartkim strumieniem. W kilka chwil uzyskałam blisko 500 ml czystego i wspaniałego soku cytrynowego.
Sok jabłkowy
Na rynku dostępne są dziesiątki odmian jabłek. W maju do wyboru są jabłka miękkie, idealne na musy lub twarde przeznaczone na soki. Ja zdecydowałam się pokazać wam sok klarowny z małą ilością błonnika wyciśnięty z zielonych jabłek z odmiany Granny Smith. Jedyna ich wada to wielkość, to jabłka, które ważą zazwyczaj około 300 g więc zawsze wymagają rozdrobnienia. Mimo wszystko, gdy tylko mam okazję wybieram właśnie ten gatunek ze względu na jego soczystość, zwarty miąższ, chrupkość oraz polifenole.
Często pytacie mnie właśnie o jabłka, jakie odmiany są najlepsze do wyciskania soku oraz z jakich uzyskacie najlepszy sok. Nie ma tu jednej i niezmiennej reguły. Po pierwsze trzeba wybrać odmianę i co za tym idzie smak jabłek taki, jaki odpowiada nam najbardziej. Osobiście wolę odmiany kwaśniejsze niż słodkie, im bardziej chrupiące tym lepiej. To kwestia własnych upodobań smakowych. Im jabłko twardsze, tym sok będzie klarowniejszy. Im bardziej miękkie i mączyste tym więcej znajdzie się w soku błonnika co wpłynie na konsystencję zbliżając ją do delikatnego i kremowego musu. Lubię sok jabłkowy w obu wersjach. Do jabłek twardych używam sitka drobnego, do jabłek miękkich wybieram sitko z większymi otworami, aby powstał cudowny mus, którym zachwycają się dorośli i dzieci.
Sok jabłkowy wyciska się szybko i prosto. Doszłam do wniosku, że obowiązkowo pokażę wam również ilość odpadu, jaki oddała mi wyciskarka. Muszę przyznać, że wyciskarka ZEBRA Whole Slow Juicer generuje bardzo mało odpadu. Masa odpadowa dodatkowo jest mocno zbita i uformowana co jest dowodem tylko na to, że został wyciśnięty sok do przysłowiowej ostatniej kropelki. Lubię takie wyciskanie :)
Łatwe wyciskanie
Na stronie sklepu MocSokow.pl można przeczytać, że wyciskarka „ZEBRA to również wielki 8,5 cm otwór wsadowy na owoce i warzywa, oraz drugi mniejszy na wszelkie dłuższe i węższe składniki. Dzięki idealnie dobranej wielkości otworu wsadowego do mocy silnika, nie musimy już kroić jabłek na 8 części, buraka na 4 a pomarańczy, czy grejpfrutów na pojedyncze listki. Wyciskanie soku z wyciskarką Zebra to sama przyjemność. Docenić ją będą mogli szczególnie Ci, którzy spieszą się rano do pracy, czy Panie domu przygotowujące witaminową bombę dla całej rodziny. Wielki otwór wsadowy, to również nowy wydłużony wałek do wyciskania. Profesjonalnie zaprojektowana konstrukcja całego modułu wyciskającego zapewnia wyjątkowo dokładny proces wytłaczania soku z twardych i miękkich owoców lub warzyw jak, i wszelkiego rodzaju zielonych roślin tj. szpinak, pietruszka itp.” I dokładnie tak jest!
Duży otwór wykorzystuje do jabłek, mały do marchwi, która wpada idealnie na wałek. Wyciskarka ZEBRA jest silna i nie wymaga żadnego namaczania, rozdrabniania czy krojenia warzyw i owoców. Wyciskarka nie zatrzymuje. Bez problemu radzi sobie z grubą marchwią, całymi jabłkami czy burakami. Tu byłam bardzo pozytywnie zaskoczona!
Sok marchwiowy
To jeden z tych soków, o który najczęściej pytają czytelnicy. To również jeden z najzdrowszych soków i najsmaczniejszych. Jednak jest to sok o dużym odpadzie. Pulpa jest sucha, ale marchew zawiera masę błonnika więc trzeba jej sporo użyć, żeby wycisnąć kilka szklanek soku. Ale warto, bardzo warto!
Ja do przygotowania soku marchwiowego używam marchwi ekologicznej. Myję ją dokładnie pod kranem, i jeśli nie ma takiej konieczności to wyciskam sok bezpośrednio ot tak, bez obierania. To mój sposób na uzyskanie dużej ilości pełnowartościowego, smacznego i zdrowego soku.
Bezpieczeństwo
„Konstrukcja otworu wsadowego zapewnia nam 100% bezpieczeństwa (brak możliwości włożenia palca przez dziecko)” Co więcej, wszystkie elementy wykonane są z bezpiecznego plastiku wolnego od BPA. Wałek z super trwałego, twardego ULTEMU. Tnie, miażdży i wyciska wspaniały sok. Bez problemu radzi sobie z twardymi warzywami, łykowatymi liśćmi czy miękkimi owocami. Dwa sita do soków i musów pozwalające uzyskać soki o mniejszej i większej ilości błonnika, podobnie jak wałek wyciskarki ZEBRA zostały wykonane z materiałów BPA free, ultemu. Do tego 500 mililitrowa misa wyciskarki powstała z tworzywa tritan. Wyciskarka ZEBRA jest solidna, ciężka, stoi na blacie bez przesuwania się czy zbędnego tańczenia. Stabilnie, pewnie i spokojnie, krok po kroku wyciska cudowny sok! Aż miło się patrzy a jeszcze milej pije kolorowe i pełne zdrowia soki! Do tego korek niekapek sprawia, że sok wycieka z pojemnika tylko wtedy, gdy sobie tego życzymy, więc wprost do szklanki lub pojemnika.
Sok winogronowy
Sok winogronowy należy do ulubionych soków dzieci. Jest chyba jeszcze słodszy niż sok pomarańczowy. Kremowy, delikatny o wyjątkowo przyjemnym posmaku. Jest jak bomba energetyczna na śniadanie, w południe zamiast kawy lub na kolację, gdy za wcześnie chce nam się spać. Samo zdrowie!
Do przygotowania soku z winogron można użyć dowolnej odmiany. Zielone, czerwone, czarne, mniejsze i większe, właściwie wszystkie winogrona, bez wyjątku nadają się na sok. Wystarczy je umyć, obrać z szypułek i wycisnąć sok. Wyciskarka ZEBRA, zrobi mało odpadu, właściwie zmieści się on na dłoni! Za to pełna szklanka soku z winogron jest szybko gotowa do wypicia.
Łatwe czyszczenie
Na stronie wyciskarki czytamy: „Producent wyciskarki Zebra przeanalizował wszystkie problemy współczesnych wyciskarek i w tej wyciskarce dokonał odpowiednich zmian misy, aby tunel, którym wychodzi pulpa z urządzenia był wyjątkowo duży. Dzięki temu pulpa zdecydowanie łatwiej wychodzi z urządzenia na zewnątrz, a samo czyszczenie jest znacznie łatwiejsze – nie trzeba nawet używać wąskiej końcówki szczoteczki do jego oczyszczenia, wystarczy tylko strumień wody.” Pomiędzy sokami wystarczy wyciskarkę przepłukać wodą tak, aby kolory i smaki soków ze sobą się nie mieszały.
Taki sposób czyszczenia pomiędzy kolejnymi sokami znacznie ułatwia pracę oraz przygotowanie smacznych, zdrowych i pożywnych soków owocowych i warzywnych. W efekcie sitka można myć się raz dziennie, po skończonym dniu wyciskania.
Mus z truskawek i melona
Na sitku do musów wycisnęłam sok z truskawek i melona o większej zawartości błonnika. Kremowy, maślany, słodki i pyszny. Pachnie fantastycznie, jest niezwykle delikatny. Można go wypić duszkiem lub wymieszać z ryżem tworząc pyszne dania. Można również taki mus przelać do maszynki do lodów i zrobić zdrowy, pyszny i niepowtarzalny sorbet lodowy. Gwarantuję, że dzieciaki będą za nim przepadać! Nie da się inaczej, ten smak sam zniewala :)
Parametry techniczne
Musze przyznać, że wyciskarka ZEBRA bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie swoimi możliwościami, konstrukcją i łatwością użytkowania. To estetyczna, dobra i przyjazna dla użytkownika wyciskarka pionowa, która pozwoli wam na zachowanie zdrowia i urody!
Łatwość obsługi: | TAK |
Soki klarowne: | TAK sito z drobnymi otworami |
Gęste soki / musy: | TAK sitko z dużymi otworami |
Sorbety: | NIE |
Kruszenie lodu: | TAK (można dodać kilka kostek podczas wyciskania) |
Wyciska sok z trawy i liści: | TAK |
Ilość soku w pojemniku: | 500 ml |
Wałek z Ultemu: | TAK |
Pojemnik na sok z Tritanu: | TAK |
Cała BPA free: | TAK |
Łatwość czyszczenia: | TAK |
Bezpieczeństwo użytkowania: | TAK |
Ekstatyka wykonania: | TAK |
Trwałość elementów: | TAK |
Szybkie mycie: | TAK |
Korek niekapek: | TAK |
Rozmiar otworu wsadowego: | 8,5 cm (większy otwór), 3×2 cm (mniejszy otwór) |
Prędkość obrotowa: | 38 obr/min |
Moc: | 150 W |
Waga: | 6,5 kg |
Wymiary (dł x szer x wys): | 15 cm x 22cm x 46cm |
Gwarancja silnik: | 10 lat |
Gwarancja części: | 2 lata |
Technologia wyciskania: | pionowa jednoślimakowa |
Mleko sojowe i tofu
Ta funkcja wyciskarki ZEBRA jest dla mnie bardzo ważna. To duże ułatwienie w naszej domowej codziennej diecie. Dlatego też doszłam do wniosku, że z uwagi na to, że do tej pory pokazywałam wspaniałe soki o intensywnej barwie oraz mus, to tym razem muszę pokazać wam również pełne białka i wartościowych substancji nabiał sojowy.
Do wyciskarki ZEBRA w komplecie dołączony jest pojemnik, taka foremka do przygotowywania tofu. Był to dla mnie znak, że po latach przygotowywania mleka sojowego w Benderach czas pójść o krok dalej i zrobić mleko sojowe w wyciskarce. Muszę przyznać, że tak trochę z niedowierzaniem podeszłam do takiej produkcji. Nic bardziej mylnego. Po pierwszej szklance mleka doskonale już wiedziałam, że to była doskonała decyzja. Mleko sojowe powstaje właściwie samo, wystarczy wycisnąć z wodą w wyciskarce namoczone przez 20 godzin ziarna soi. I już, w ten sposób powstaje mleko. Następnie należy je zagotować, potem schłodzić i gotowe mleko można śmiało przelewać do szklanych butelek. Jeśli chcecie przygotować tofu to potrzebny będzie koagulat w postaci siarczanu wapnia lub chlorku magnezu, czyli nigari. Można kupić je w sklepach wysyłkowych ze sprzedażą internetową lub na portalach aukcyjnych. Część osób koaguluje również mleko sojowe do postaci serka, sokiem wyciśniętym z cytryny, to również niezły sposób, z tym, że potem serek nie jest słodki w smaku, lecz dość kwaśny. Ja jednak wolę metodę klasycznie używaną w kuchni azjatyckiej czyli siarczan wapnia.
Przepis na mleko sojowe
Składniki:
- 400 g suchych ziaren soi najlepiej w wersji ekologicznej
- woda do moczenia ziarna
- około 2 litrów wody
- 4 łyżki syropu z agawy lub innego słodu
- Soję zalewam wodą i odstawiam na noc do napęcznienia, na około 20 godzin.
- Rano odlewam ziarna na sicie i płuczę kilkakrotnie wodą.
- Uruchamiam wyciskarkę ZEBRA. Wrzucam po 2 łyżki namoczonych ziaren soi i podlewam niewielka ilością wody. W ten sposób wysikam całą zwartość nasion. Płyn zlewam do garnka natomiast okarę z soi wykorzystuję do pasztetów, kotletów lub klopsów.
- Mleko wstawiam na gaz, dodaję wybrany słód. Ciągle mieszając zagotowuję. Gdy zaczyna się podnosić dolewam troszkę zimnej wody i zmniejszam gaz. Mleko powinno się delikatnie gotować przez około 5 minut. I już, mleko sojowe gotowe!
Przepis na serek tofu
Do serka tofu potrzebne jest mleko sojowe. Ja zazwyczaj przygotowuje podwójną ilość mleka niż w przepisie powyżej, czyli moczę 800 g suchej soi przez noc. Uzyskane mleko zagotowuję, trzymam przez 5 minut na gazie. Następnie wyłączam i po 5 minutach dodaję nigari lub wapń.
Składniki na serek tofu:
- 5 litrów mleka sojowego, żółtego, bogatego i intensywnego w smaku
- 5-6 łyżeczek siarczanu wapnia lub 2,5 łyżeczki płatków nigari czyli chlorku magnezu lub 1,5 łyżeczki nigari w płynie, jest to również chlorek magnezu
- szczypta lub dwie soli tak do smaku
- Opis produkcji tofu rozpoczynam od momentu, gdy wyłączyłam mleko sojowe po 5 minutach gotowania i odstawiłam go na 5 minut. Solę.
- Koagulant szybko rozpuszczam w około 100 ml ciepłej wody. Wlewam do mleka sojowego o temperaturze około 85-90 stopni. Delikatnie mieszam kilka razy i odstawiam na około 15-20 minut. W tym czasie z mleka oddzieli się serek, niczym twaróg. Dokładnie proces ten przebiega w ten sam sposób jak przy produkcji twarogu, tylko koagulant i mleko są inne.
- Foremkę do tofu wykładam gazą. Łyżką cedzakową delikatnie wyjmuję serek i układam w foremce. Dociskam widelcem lub łyżką. Na koniec zamykam pokrywką od foremki i dociskam. Odstawiam tofu na 12 godzin do odcieknięcia. Ja osobiście wstawiam do lodówki, ale tofu można jeść na ciepło, jeśli tak wolicie.
Podsumowanie:
Wyciskarka ZEBRA Whole Slow Juicer Angielsko-Holenderskiej firmy Zoo Health Appliances LTD to jednoślimakowa, pionowa wyciskarka o wadze aż 6,5 kg. Wykonana z najlepszych materiałów pozwala z niezwykłą precyzją wyciskać enzymatyczny i zdrowy sok z prędkością zaledwie 38 obrotów na minutę. Duża estetyka wykonania i klasa wyciskarki sprawia, że praca z nią jest prawdziwą przyjemnością. Bez większego problemu, dzięki szerokiemu otworowi wsadowemu wyciśniecie sok z całych pomarańczy, jabłek i cytryn bez konieczności wcześniejszego ich krojenia. To znacznie oszczędza czas i pozwala na przyjemne i szybkie pozyskiwanie soku z owoców, warzyw i ziół. Co więcej, w wyciskarce ZEBRA przygotujecie mleka roślinne, jak sojowe, kokosowe czy migdałowe. Do tego pojemnik na tofu pomoże w formowaniu zdrowego roślinnego serka. Wyciskarka ZEBRA Whole Slow Juicer to fantastyczna inwestycja w zdrowie, dobre samopoczucie i energię na każdy dzień!
Opisy cytowane dotyczące wyciskarki zamieściłam za wiedzą i zgodą sklepu MocSokow.pl
A ty, dlaczego chciałbyś mieć wyciskarkę i jak kupisz, to co w niej będziesz przygotowywać – podziel się swoimi pomysłami?
EdytaM napisał
Prawda jest taka,że nie mam wyciskarki do soków.Wstyd bo mieszkam na wsi,mam własny sad i każdego roku przepyszne jabłka,maliny,gruszki i nie wyciskam z nich soku.Zwykle ścieram na tarce i zajadam z rodziną w formie papki albo zimą w formie przetworów.Nie wspomnę już o dużym ogródku warzywnym i tym,że mieszkam przy samym lesie i w sezonie zajadamy się z bliskimi jagodami i poziomkami.Mam wszystko to za co ludzie płacą duże pieniądze-świeże powietrze,eko warzywa,owoce,zioła,prawdziwe bogactwo polskiej ziemi a nie wykorzystuję tego w pełni,choć przecież to samo zdrowie.Jak to mówią-szewc w podartych butach chodzi.Gdybym wygrała to moja kuchnia zamieniłaby się w laboratorium chemika.Eksperymentów w łączeniu smaków i kolorów nie byłoby końca.W dodatku czy „sok własnej produkcji”nie brzmi dumnie?
Zuzanna napisał
Witaj Kochana Olgo!
Na wstępie serdecznie Cię pozdrawiam.
Przygotowuję soki bardzo często. Po prostu je uwielbiamy!
Marzy mi się sok z buraka, marchwi, czy jabłka, ale do tego niezbędna jest wyciskarka, a ja dysponuję tylko blenderem. W głowie mam masę pomysłów na wyciskane soki, teraz jest sezon na rabarbar, więc na pewno z niego bym przygotowała magiczny napój. Wspaniale jest przywitać dzień świeżym wyciskanym sokiem!
Buziaki Zuzia!
Karolina napisał
Moja rodzina, to ja, mój mąż i nasza córka. Marta uwielbia soczki ze świeżych owoców! Wyciskarka to moje marzenie, ponieważ w prosty sposób można przemycać warzywa, których -jak wiemy- dzieci lubią unikać :) Połączenie owoców i warzyw będzie idealne. Dzięki niej, mogłabym również bardziej zadbać o dietę moją i mojego męża, bo z wyciskarki lecą same witaminki!
Monia napisał
Bardzo chciałabym wygrać wyciskarkę. W domu posiadam tylko wyciskarkę ręczną do cytrusów. Niestety, to nie daje mi dużego pola do popisów w przyrządzaniu soków (soki jedynie z cytryny, pomarańczy i grapefruita). Zakupiłam już 2 książki do soków i koktajli. Nawet nie przypuszczałam, że jest tyle ciekawych miksów z owoców jak i warzyw! Ahhh… chciałabym je wszystkie skosztować! Ostatnio zwłaszcza przypadły mi do gustu przepisy na soki oczyszczające oraz soki przyspieszające metabolizm.
To fajnie, że w tej wyciskarce można zrobić tofu. Zawsze chciałam je spróbować, jednak każdy mówił mi że jest to czasochłonne i jest przy tym „dużo zabawy”.
Posiadanie takiej wyciskarki otworzyłoby przede mną nowe horyzonty kulinarne. :-)
magda-lena-maria napisał
Uwielbiam inspirować ludzi! Najlepiej robi się to przez doświadczenie! Chciałabym każdego kto przekroczy mój próg częstować bombą witaminową! Rozmowy przy smoothie są bardzo owocne :)
Robienie soków z owoców i warzyw to moje wspomnienie z dzieciństwa. Bardzo chciałabym je odświeżyć. Stara wyciskarka, która odmówiła posłuszeństwa kilka lat temu leży zakurzona w piwnicy. Mieszkam jeszcze z rodzicami, więc byłaby to idealna okazja do przywoływania zakurzonych wspomnień!
Dwa miesiące temu zrobiłam smoothie ze szpinakiem, kiwi, natką pietruszki, imbirem i jeszcze kilkoma dodatkami. Wyszło pyszne! To urządzenie byłoby dla mnie impulsem do eksperymentowania w kuchni. Więcej takich pyszności!
I mam jeszcze małą zagadkę ;) Skąd będę brała takie owoce/warzywa jak jabłka, marchewki, pomidory? Oczywiście z IKŁAIZD. Kolejny powód dla którego będę chciała odwiedzać to miejsce!
Na koniec chciałabym już po prosu poczuć powiew lata. ZEBRA bardzo mi to ułatwi! Podczas spacerów z dziećmi kuzynostwa będę miała zawsze pyszny, świeży sok!
Yyy… i najważniejsze! Co będę przygotowywać? Na pewno wypróbuje wszystkie przepisy z tej strony. Później pójdę do jarzyniaka i poproszę zaprzyjaźnioną Panią żeby wybrała dla mnie 6 losowych owoców/warzyw. Wrócę do domu, zmiksuję i może odkryję nowy smak? Już nie mogę się doczekać! A później będę daje eksperymentować a od czasu do czasu zrobię zwykły jabłkowy lub marchewkowy sok.
Pierwsze litery utworzyły ostatni powód. Ten dzień już za dwa dni! :)
Emilia napisał
Wyciskarka ZEBRA Whole Slow Juicer zrobione soki swieże sa zdrowe ja uwielbia sok z marchwi to jeden z moich ulubionych soków sa tez ine jak selera naciowego,marchewki,grejpfrut . Pijąc świeżo wyciskane soki warzywne dostarczamy naszemu organizmowi skondensowaną dawkę składników odżywczych. Soki pozwalają na przyswojenie jednorazowo większej iloś składników niż zjedzenie surowych czy gotowanych warzyw a pozaty to samo zdrowie .
Tika napisał
Od ok dwóch miesięcy, czyli od kiedy dowiedziałam się, że choruję na dwie różne choroby autoimmunologiczne, zmuszona byłam przejść na dietę przeciwzapalną. Ponieważ nie jadamy mięsa, dieta nagle stała się bardzo uboga. Nie przepadam za jedzeniem surowych warzyw typu marchew czy burak, jednak teraz taki zastrzyk witamin bardzo przydałby się zarówno mnie, jak i rodzinie, która bardzo przyżywa mój stan. Na zakup nie pozwala budżet, ale byłoby wspaniale móc przygotowywać dla nas soczki warzywno-owocowe. Marzy mi się wypróbowanie wersji buraczano-jabłkowo-malinowej, taki sok musi byc przepyszny :) Drugi „kusiciel” to marchew+gruszka+mandarynka… Wyobrażam sobie, że dalsza rodzina pojawiałaby się u nas znacznie częściej, gdybyśmy serwowali takie przysmaki :)
Iwona Kolanowska napisał
Ponieważ preferuję zdrowy styl życia,staram się iść z duchem czasu,nawet w przypadku potraw,które przygotowuję. Interesują mnie wszystkie nowinki na ten temat. Także i tutaj zainteresowała mnie notka dotycząca nowej wyciskarki Zebra. Uwielbiam soki i koktajle z przeróżnych warzyw i owoców. Moim ulubionym jest tzw. „Zielono mi” (nazwa własna) zawierająca kochane witaminki. W jej skład wchodzi banan,kiwi,jarmuż lub szpinak. Taką kurację serwuję sobie codziennie rano przez tydzień. Potem zmiana na coś bardziej cytrusowego,np. moje ulubione grejfruty. Mam wtedy zapas energii na cały dzień. A dopełnieniem tego są moje ulubione zajęcia wieczorne z aqua aerobiku. Po prostu życie jest piękne:-)
Ola napisał
Bardzo chciałabym wygrać wyciskarkę, ponieważ uwielbiam przygotowywać soki, smoothies i różne inne pyszności dla mojej rodziny. Jestem młodą osobą i chciałabym przejść na codzienny, zdrowy styl życia, zwłaszcza teraz, kiedy pogoda jest taka piękna i nastraja do jedzenia (i picia oczywiście) świeżych owoców i warzyw. Jedzenie jest częścią naszego życia, więc powinniśmy dostarczać nie tylko składników odżywczych, ale i przyjemności. Dla mnie przyjemnością jest robienie tych wszystkich kolorowych pyszności, a z wyciskarką Zebra Whole Slow Juicer do pełni szczęścia nie potrzeba nic więcej! :)
Monika napisał
Dziś na bloga twego zajrzałam i własnym oczom nie dowierzałam, że istnieje taka maszyna co niebywałe cuda wyczynia. Całkiem niedawno życie swe odmieniłam i w fit „laskę” się zamieniłam, zdrowym stylem życia się teraz kieruje i codziennie same zdrowe pyszności sobie przygotowuje. Jednak picie wody już mi się nieco znudziło i znaleźć jakieś zdrowe zastępstwo mi się zamarzyło. I o to jest ZEBRA cudo maszyna co moje marzenia w realia zmieniła.Przygotowałabym dzięki niej soków co niemiara co by było idealne dla mojego ciała!
I jeszcze na koniec mojej rymowanki bardzo bym chciała takiej niespodzianki.